امروز چهارشنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

آداب غذا خوردن کدام کشورها عجیب و غریب است؟ (قسمت دوم)          تصاویر جدید گلکسی S10e سامسونگ فاش شد          وانت فورد سوپر دیوتی ۲۰۲۰ رونمایی شد          راهنمای خرید چادر مسافرتی          بررسی ویدیویی میت 20 پرو هواوی          بررسی آنر 10          ادامه فشارها بر هواوی؛ کشورهای اروپایی نیز روابط تجاری را با هواوی قطع می‌کنند          بررسی میت 20 پرو هواوی          هشدار در مورد افزایش سیارک های دور زمین          راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت پنجم: تافل)          روند کاهشی تراز آب دریای خزر در دهه‌های آینده          از «براق» تا «طوفان»؛ خودروهای زرهی که در ایران ساخته شدند         
 یمن؛ از شلیک موشک بالستیک تا عملیات ناکام ائتلاف متجاوز در نجران

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن صبح امروز (یکشنبه) یک فروند موشک بالستیک «زلزال 1» به سمت تجمع مزدوران ائتلاف عربی در صحرای «البقع» نجران (واقع در جنوب عربستان) شلیک کردند.


بر اساس گزارش وب‌سایت «انصارالله»، این موشک با دقت به هدف برخورد و خسارت‌های جانی و مالی به ائتلاف متجاوز وارد کرد. در ادامه این گزارش آمده است، طی تلاش نیروهای متجاوز برای پیشروی به سمت پایگاه‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در نجران، دهها نفر از آنها کشته شدند.


نیروهای ائتلاف عربی با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف و بالگردهای آباچی سعی کردند به سمت پایگاه «شجع» پیشروی کنند اما ارتش من موفق شد جلوی آنها را بگیرد. «محمد ناصر العاطفی»، وزیر دفاع یمن شنبه (دیروز) گفت که تسلیحات بازدارنده‌ای که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در اختیار دارند، علیه کسانی که توافق‌های صلح را نقض می‌کنند، استفاده خواهد شد؛ توافق‌هایی که مردم یمن برای پایان دادن به تجاوز اشغالگران و محاصره یمن و تحقق صلح در این کشور، به آن‌ها چشم امید دارند.


وی طی مراسم آغاز سال آموزش رزمی و عملیاتی و آمادگی معنوی نیروهای یمن گفت که برگزاری این مراسم در راستای اجرای رهنمودهای «مهدی المشّاط»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن تحت عنوان شعار «قداست تعلق خاطر نیروهای مسلح و شرافت دفاع از وطن» برگزاری می‌شود. ائتلاف عربی از بهار 1394 به فرماندهی عربستان سعودی و همراهی چند کشور دیگر حملات خود به یمن را آغاز کرد و این حملات همچنان ادامه دارد.


  انتهای پیام/.