امروز چهارشنبه ، ۱۳۹۷/۱۲/۲۹
دستور قاطع رئیس کل بانک مرکزی برای اتصال به دولت الکترونیک          با وجود صرف هزاران میلیارد تومان سندی در حوزه آمایش سرزمینی تهیه نشده است          افتتاح بازارچه مرزی مشترک پاکستان و ایران          کانن سهم عمده‌ بازار بدون آینه‌ها را در ژاپن تصاحب کرد          ادامه روند مدیریت غلط آبی بحران آب را به وضعیت وخیمی دچار می‌کند          «فاطمه راکعی» رئیس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات شد          کارگردان «روز عقیم»: با نظارت کامل بر تئاتر مخالفم/ ارزشیابی کار بی‌فایده‌ای است          بیسو T3 / تی 3؛ مشخصات فنی، قیمت و هر چه درباره آن باید بدانید          تجلیل از ۳۶ برگزیده حوزه علوم انسانی در دهمین جشنواره فارابی          ترفند ایران برای بازطراحی قلب راکتور اراک +فیلم          مردان و زنان کارگر آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟          تماس با فرازمینی‌ها؛ امواج رادیویی یا اشعه ایکس کدام مفید‌تر است؟         
نگرانی برای مهاجرت دانشجویان نداریم

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، منصور غلامی وزیر علوم در حاشیه اختتامیه دهمین جشنواره فارابی در جمع خبرنگاران گفت: برای انجام فعالیت‌های علمی و ساماندهی به برنامه نخبگان خوشه‌های علمی در دانشگاه ها ایجاد شده اند.


وزیر علوم گفت: خوشه‌های علمی دانشگاهی برای حل مسائل و مشکلات کشور و بهره‌گرفتن از نظرات اساتید نخبگان ایجاد شده‌اند، باید از دیدگاه‌های اساتید در راستای حل مشکلات کشور و به دست آوردن راه‌حل‌های علمی استفاده کنیم. وی گفت: داستان رفتن و مهاجرت دانشجویان به کشورهای خارجی جدید نیست اما با توجه به اینکه اشتغال آن‌ها در کشور کم شده است، تصمیم به مهاجرت می‌گیرند که باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.


وزیر علوم ادامه داد: رفتن دانشجویان به کشورهای خارجی دست وزارت علوم نیست و بخش عمده آن به سایر نهادهای کشور مرتبط است اما در حال حاضر این موضوع کم شده است و در مقاطع مختلف دکتری و کارشناسی ارشد دانشجویان خوبی داریم. غلامی درباره مقام ایران در میان کشورهایی که دانشجو به خارج می‌فرستند، اظهار داشت: ایران رتبه متعادلی را در میان کشورهای مهاجرت کننده دانشجو دارد و از این بابت نگرانی نداریم.


ادامه دارد..


..