امروز چهارشنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

بررسی میت 20 پرو هواوی          بررسی ویدیویی macOS Mojave          پروژه‌ های عکاسی: حیوانات غول پیکر          هدف HMD گلوبال در سال آینده، تمرکز بر گوشی‌های پرچمدار خواهد بود          دستور قاطع رئیس کل بانک مرکزی برای اتصال به دولت الکترونیک          با دعوت دوستان خود به پالسین، بدون قرعه‌کشی PS4 برنده شوید!          نگاهی به فروشگاه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ          ستاره میشلن و داستان جذاب شکل گیری آن          کاهش تولید بی‌سابقه در صنعت خودروسازی ایران          شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران          رندرهای جذاب از کامیون آلفارومئو منتشر شد          آداب غذا خوردن کدام کشورها عجیب و غریب است؟ (قسمت دوم)         
هشدار در مورد افزایش سیارک های دور زمین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک نیوز، نتایج بررسی های ناسا نشان می دهد تعداد سیارک ها و سنگ های بزرگی که در اطراف کره زمین در حال حرکت هستند، در حال افزایش است.


البته این افزایش به معنای بیشتر شدن احتمال برخورد سیارک های مذکور با زمین نیست و هنوز خطر وقوع چنین رویدادی بسیار نادر است. بر طبق بررسی هایی که در این زمینه صورت گرفته خطر برخورد سیارک ها با زمین در مقایسه با عصر دایناسورها سه برابر شده، اما این خطر کماکان بسیار نادر قلمداد می شود.


سیارک هایی که به سمت زمین در حرکت هستند، معمولا از کمربند سیارکی منظومه شمسی جدا شده اند و در گذر زمان و تا نزدیک شدن به کره زمین قطعه قطعه شده و توان تخریبی آنها نیز بسیار کاهش می یابد. همچنین در گذر زمان این سیارک ها تحت تاثیر شدید نور آفتاب قرار گرفته و به قطعات بسیار کوچک تری مبدل می شوند که در مسیر برخورد با زمین سرانجام به شدت داغ شده و ذوب می شوند.


بر همین اساس سیارکی که بتواند به نزدیکی زمین برسد بیش از یک کیلومتر طول نخواهد داشت و چنین حادثه ای در هر 1 تا 2 میلیون سال تنها یک بار رخ می دهد. البته قبلا حادثه یادشده طی هر 3 تا 5 میلیون سال تنها یک بار رخ می داد.


انتهای پیام/.