امروز یکشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
تنباکو با طعم «گل»          آداب غذا خوردن کدام کشورها عجیب و غریب است؟ (قسمت دوم)          مصرف روغن ماهی باعث بهبود بیماری آسم در جوانان نمی شود          ناب‌ترین استعدادهای ایرانی را در طرح ویژه «ایران تلنت» برای استارتاپ‌ها پیدا کنید          بازدید معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از خبرگزاری فارس          کتاب آثار دوسالانه کارتون‌کتاب رونمایی شد/ افتتاح بزرگترین کتابخانه کشور طی هفته آتی          ارتش یمن از تسلیحات بازدارنده علیه ناقضان توافق صلح استفاده خواهد کرد          شمار شنبه‌های اعتراضی در فرانسه به عدد یازده رسید+ عکس و فیلم          شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران          Voyager برنامه‌ای که کارگزار ارزهای دیجیتال است          سیاره آبی با تغییرات اقلیمی به مراتب آبی‌تر خواهد شد          اصطلاحاتی که فقط سربازها می‌دانند!         
هشدار در مورد افزایش سیارک های دور زمین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک نیوز، نتایج بررسی های ناسا نشان می دهد تعداد سیارک ها و سنگ های بزرگی که در اطراف کره زمین در حال حرکت هستند، در حال افزایش است.


البته این افزایش به معنای بیشتر شدن احتمال برخورد سیارک های مذکور با زمین نیست و هنوز خطر وقوع چنین رویدادی بسیار نادر است. بر طبق بررسی هایی که در این زمینه صورت گرفته خطر برخورد سیارک ها با زمین در مقایسه با عصر دایناسورها سه برابر شده، اما این خطر کماکان بسیار نادر قلمداد می شود.


سیارک هایی که به سمت زمین در حرکت هستند، معمولا از کمربند سیارکی منظومه شمسی جدا شده اند و در گذر زمان و تا نزدیک شدن به کره زمین قطعه قطعه شده و توان تخریبی آنها نیز بسیار کاهش می یابد. همچنین در گذر زمان این سیارک ها تحت تاثیر شدید نور آفتاب قرار گرفته و به قطعات بسیار کوچک تری مبدل می شوند که در مسیر برخورد با زمین سرانجام به شدت داغ شده و ذوب می شوند.


بر همین اساس سیارکی که بتواند به نزدیکی زمین برسد بیش از یک کیلومتر طول نخواهد داشت و چنین حادثه ای در هر 1 تا 2 میلیون سال تنها یک بار رخ می دهد. البته قبلا حادثه یادشده طی هر 3 تا 5 میلیون سال تنها یک بار رخ می داد.


انتهای پیام/.