امروز چهارشنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

روند کاهشی تراز آب دریای خزر در دهه‌های آینده          معرفی ۱۰ یوتیوبر پر درآمد سال ۲۰۱۸          چگونه اطلاعات ویکی پدیا را استخراج و تحلیل کنیم؟          کاهش تولید بی‌سابقه در صنعت خودروسازی ایران          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          با آداب و رسوم مردم امارات متحده عربی آشنا شوید          با زیباترین دریاچه های جهان آشنا شوید          زیباترین کاشی کاری های جهان را در این مکان ها به تماشا بنشینید          ظهور آرمانشهرهای سوسیالیستی؛ آغاز طرح آزمایشی درآمد پایه عمومی در هند          هدف HMD گلوبال در سال آینده، تمرکز بر گوشی‌های پرچمدار خواهد بود          آداب غذا خوردن کدام کشورها عجیب و غریب است؟ (قسمت دوم)          وانت فورد سوپر دیوتی ۲۰۲۰ رونمایی شد         
نگرانی از گرمای بی سابقه قطب شمال

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک نیوز، شواهد جدید حاکی است که رکورد گرمای قطب شمال شکسته شده و گرمایی که در این بخش از جهان به ثبت رسیده در 115 هزار سال گذشته بی سابقه بوده است.


بر اساس گزارشی که در این زمینه در نشریه نیچر به ثبت رسیده، روند گرمایش قطب شمال ادامه می یابد و عدم توقف آن پیامدهای خطرناکی خواهد داشت. این بررسی که توسط محققان دانشگاه کلرادو انجام شده حاکیست میزان گرمای قطب شمال در قرن بیست و یک در 120 هزار سال اخیر بی سابقه بوده است.


برای نتیجه گیری در این زمینه میزان آب شدن یخ های قطب شمال، ناهنجاری های آب و هوایی و تحولات جغرافیایی قطب شمال و به خصوص نواحی قطبی کانادا مانند جزیره بافین با دقت مورد مطالعه قرار گرفته است. تداوم گرمایش زمین، ساخت و سازهای انسانی و صنایع آلاینده از جمله مهم ترین عوامل ذوب شدن یخ های قطب شمال و گرم شدن بی سابقه هوا در این بخش از جهان اعلام شده است.


محققان بیم دارند که به حرکت درآمدن قطعات بزرگ یخی از قطب شمال به سمت دریاهای آزاد نیز مشکلاتی جدی ایجاد کند. انتهای پیام/.