امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
بررسی ویدیویی macOS Mojave          برترین هنرهای خیابانی در معروف ترین شهرهای جهان          فارس من/ پوشش سنتی زنان کرد‌ مطابق با آموزه‌های دینی است          وابسته نظامی ونزوئلا در آمریکا از «خوان گوایدو» حمایت کرد          تماس با فرازمینی‌ها؛ امواج رادیویی یا اشعه ایکس کدام مفید‌تر است؟          هدیه ویژه رونالدو به دختر ایرانی+ تصاویر و فیلم          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت پنجم: تافل)          گشودن پرچم چهل متری ایران به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب          ۶۰۰ نفر میهمان «آوازه‌خوان خیابان‌های منهتن» شدند/«عمو پامبل» ۲۰۰ میلیون ریال فروخت          نگرانی برای مهاجرت دانشجویان نداریم          ادامه فشارها بر هواوی؛ کشورهای اروپایی نیز روابط تجاری را با هواوی قطع می‌کنند         
نگرانی از گرمای بی سابقه قطب شمال

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک نیوز، شواهد جدید حاکی است که رکورد گرمای قطب شمال شکسته شده و گرمایی که در این بخش از جهان به ثبت رسیده در 115 هزار سال گذشته بی سابقه بوده است.


بر اساس گزارشی که در این زمینه در نشریه نیچر به ثبت رسیده، روند گرمایش قطب شمال ادامه می یابد و عدم توقف آن پیامدهای خطرناکی خواهد داشت. این بررسی که توسط محققان دانشگاه کلرادو انجام شده حاکیست میزان گرمای قطب شمال در قرن بیست و یک در 120 هزار سال اخیر بی سابقه بوده است.


برای نتیجه گیری در این زمینه میزان آب شدن یخ های قطب شمال، ناهنجاری های آب و هوایی و تحولات جغرافیایی قطب شمال و به خصوص نواحی قطبی کانادا مانند جزیره بافین با دقت مورد مطالعه قرار گرفته است. تداوم گرمایش زمین، ساخت و سازهای انسانی و صنایع آلاینده از جمله مهم ترین عوامل ذوب شدن یخ های قطب شمال و گرم شدن بی سابقه هوا در این بخش از جهان اعلام شده است.


محققان بیم دارند که به حرکت درآمدن قطعات بزرگ یخی از قطب شمال به سمت دریاهای آزاد نیز مشکلاتی جدی ایجاد کند. انتهای پیام/.