امروز یکشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
۱۱۰۰ روستا تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفتند          شرودینگر و مکانیک موجی          خودکفایی۸۵درصدی در تامین پروتئین کشور/خاویار گیاهی در شمال کشت می‌شود          روند کاهشی تراز آب دریای خزر در دهه‌های آینده          مردان و زنان کارگر آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟          برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و فضای مجازی برای مشاوران پرورشی تهران          ۶۰۰ نفر میهمان «آوازه‌خوان خیابان‌های منهتن» شدند/«عمو پامبل» ۲۰۰ میلیون ریال فروخت          نگاتیوهای جنگ «خودخوری» می‌کنند          پالرمو، مجازات یا پاداش به غربی ها ؟          بدهی ۳۰۰ میلیارد تومانی شهروندان در ورود به محدوده طرح ترافیک          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          نماینده پارس‌آباد از توضیحات وزیر نیرو به طور مشروط قانع شد         
انفجار در استان صلاح الدین عراق؛ چهار پلیس کشته شدند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری صبح امروز یکشنبه هفتم بهمن ماه از وقوع انفجار در مرکز عراق خبر دادند.


شبکه خبری المیادین گزارش داد که این انفجار در جنوب شهر «الشرقاط» واقع در استان «صلاح الدین» رخ داده است. در جریان این انفجار تا لحظه تنظیم خبر چهار نیروی پلیس کشته و شش نفر دیگر نیز زخمی شدند.


یک منبع نظامی عراق اعلام کرد که یک بسته انفجاری در کنار جاده نزدیک به گشتی پلیس در منطقه «الخانوکه» کار گذاشته شده بود که علت این انفجار بود. این منبع به پایگاه خبری «العربی الجدید» گفت که در جریان این انفجار، سه نیروی پلیس کشته و پنج نفر دیگر نیز زخمی شدند.


وی وضعیت افراد زخمی را نیز بسیار وخیم توصیف کرد. «هاشم الجبوری» عضو ائتلاف «الاصلاح» در صلاح الدین اعلام کرد که «طرحهای امنیتی موجود دراستان به سطح فعالیت هسته‌های داعش نمی‌رسد».


الجبوری به العربی الجدید گفت که داعش همچنان در تلاش است که حملات خود را در هر جایی انجام دهد و از هر شکافی، خشونت ایجاد کند. وی همچنین مدعی شد که نیروهای امنیتی عراقی حاضر در این استان، هنوز برنامه‌های امنیتی خود روزآمد نکرده‌اند.


این عضو ائتلاف الاصلاح با بیان اینکه از نظر امنیتی در صلاح الدین به ویژه محورهای نزدیک به استانهای مجاور (کرکوک، موصل و دیاله) مناطق سستی وجود دارد، تأکید کرد که عناصر داعش همچنان در بین این استانها در حال رفت و آمد هستند. وی در پایان از دولت عراق خواست که به مطالبات مربوط به افزایش نیروهای پلیس و امنیتی در استان پاسخ دهند تا بتوانند امنیت بیشتری در این استان ایجاد کنند.


انتهای پیام/  .