امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی          بغداد سفیر ترکیه را فراخواند          فلیکر، ذخیره‌ عکس و ویدئو حساب‌های کاربری رایگان را محدود کرد          روند کاهشی تراز آب دریای خزر در دهه‌های آینده          نگاتیوهای جنگ «خودخوری» می‌کنند          از جولان پزشکان هندی تا ایستادن بر قله پزشکی دنیا          بازدید معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از خبرگزاری فارس          پنج کتابی که بیل گیتس برای خواندن یا هدیه دادن، توصیه می‌کند          کاوشگر فونیکس و ماجراجویی کشف آب در سیاره مرگ          معرفی ۱۰ یوتیوبر پر درآمد سال ۲۰۱۸          چمن‌گلی: عده‌ای با وعده‌های نامعقول دنبال جمع کردن رأی هستند          راهنمای خرید چادر مسافرتی         
فیروزجا به صدر جدول رده بندی رسید

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور سوم مسابقات قهرمانی مردان کشور در شهر جم استان بوشهر برگزار شد.


در مهمترین مسابقه دورسوم علیرضا فیروزجا مقابل پویا ایدنی پیروز شد تا به صدر جدول رده بندی صعود کند. در جدول رده بندی فیرزوجا و درینی با 2.


5 امتیاز رده های اول و دوم را به خود اختصاص داده اند و آرین غلامی با 2 امتیاز در رده سوم قرار دارد. نتایج کامل دور سوم به شرح زیر است: * آرش داغلی از گیلان (2367) یک - آرش طاهباز از گیلان (2468) صفر *پوریا درینی از کرمان (2475) 0.


5 - آرین غلامی از مازندران (2488) 0.5 *احسان قائم مقامی از تهران (2533) 0.


5 - امیررضا پوررمضانعلی از گیلان (2528) 0.5 * پویا ایدنی از خوزستان (2611)  صفر- علیرضا فیروزجا از مازندران (2618) یک *مرصاد خداشناس از خراسان رضوی (2455) یک - امیرمسعود مرادی از همدان (2318) صفر *مسعود مصدق پور از خراسان رضوی (2517) یک - مهدی غلامی از مازندران (2375) صفر پنجاهمین و دومین دوره مسابقات قهرمانی مردان کشور با حضور 12 شطرنج باز از پنجشنبه چهارم بهمن در شهر جم استان بوشهر آغاز شده و تا چهارده بهمن ماه ادامه خواهد داشت.


مسابقات قهرمانی مردان کشور از قدیمی ترین مسابقات شطرنج ایران است که نخستین دوره آن در سال 1334 برگزار شد و با شادروان یوسف صفوت توانست عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد. احسان قائم مقامی با 12 عنوان قهرمانی، پرافتخارترین شطرنج باز کشورمان در مسابقات قهرمانی مردان ایران است.


همچنین باید یادآور شد که در آخرین دوره این مسابقات پرهام مقصودلو موفق شد عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهد. انتهای پیام/س.