امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
افتتاح بازارچه مرزی مشترک پاکستان و ایران          تامین سرمایه در گردش تولید تا ۲۰ میلیارد تومان/پرداخت ۷۵ درصد منابع اشتغال روستایی          حسن صالحی خمینی، شاعر اهل‌بیت (ع) درگذشت+صدای شاعر          یادگیری ماشین و مسائل حل‌نشدنی در ریاضیات          تنباکو با طعم «گل»          Voyager برنامه‌ای که کارگزار ارزهای دیجیتال است          چالش ۱۰ ساله با پرتغییرترین چهره‌های اخیر انقلاب          تعدادی طرح آبی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب افتتاح می‌شود          هدیه ویژه رونالدو به دختر ایرانی+ تصاویر و فیلم          بررسی ویدیویی macOS Mojave          کَرمی، پاسخ هجمه‌ها علیه نظارت بر تئاتر را داد: قوانین، دقیق و تفسیرناپذیرند          از ماتریکس ایرانی تا جراح مشهور جهانی         
4 فریم ماندگار ایران در جام ملت‌های 2019؛ از پنالتی بیرانوند تا پایانِ کی‌روش!

به گزارش وبسایت نود، جام ملت‌های 2019 یکی از عجیب‌ترین تورنمنت‌ها برای ایران بود.


مسابقاتی که برای تیم ملی شروعی خوب، ولی تلخیِ بی‌پایانی داشت. تنور این جام برای ایران با مهار پنالتی بیرانوند مقابل عمان داغ شد، با حذف لیپی و زدن سه گل به چین ادامه پیدا کرد و با خداحافظی کارلوس کی‌روش پایان یافت.


4 فریم ماندگار 2019 را برای ایرانی‌ها مرور می‌کنیم. جام برای ایران از این صحنه استارت خورد.


اولین بازی تیم ملی بعد از مرحله گروهی، به ترسناک‌ترین شکل ممکن شروع شد و ایران در همان دقیقه اول به حریف پنالتی تقدیم کرد. بیرانوند هم به اشاره سردار آزمون گوش کرد و توانست با پیش‌بینی صحیح جهت توپ، پنالتی عمان را مهار کند.


پرافتخارترین مربی حاضر در این جام، باز هم نتوانست از پس کی‌روش و شاگردانش بربیاید. تیم ملی با تحقیر سه گله چین، بعد از 15 سال طلسمِ نرسیدن به نیمه نهایی را شکست.


ماندگارترین تصویر از جام ملت‌های 2019 برای ایرانی‌ها همین یک فریم است. جایی که به آرزوی 43 ساله، حداقل 4 سال دیگر هم اضافه شد.


آن هم بخاطر اعتراض عجیب نیمی از تیم به داور مسابقه در حالی که توپ در جریان بازی است. و پایان.


پایانِ جام. پایان رویاها.


 پایان حضور 8 ساله کی‌روش در فوتبال ایران. 14001.