امروز سه شنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

بیسو T3 / تی 3؛ مشخصات فنی، قیمت و هر چه درباره آن باید بدانید          بررسی میت 20 پرو هواوی          شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران          هشدار در مورد افزایش سیارک های دور زمین          نگرانی از گرمای بی سابقه قطب شمال          چهار روش برای بهبود عکاسی بدون عوض‌کردن دوربین عکاسی          ستاره میشلن و داستان جذاب شکل گیری آن          چند ترفند ساده عکاسی که باید بدانید          هدف HMD گلوبال در سال آینده، تمرکز بر گوشی‌های پرچمدار خواهد بود          کاهش تولید بی‌سابقه در صنعت خودروسازی ایران          PCIe 4.0 در تراشه‌های آینده‌ی AMD و سهم Asmedia در طراحی آن          پروژه‌ های عکاسی: حیوانات غول پیکر         
دوقلوهای بین المللی آسیا: قطر و ژاپن

به گزارش وبسایت نود، شاید قبل از شروع جام ملت های آسیا 2019، کمتر کسی می‌توانست پیش‌بینی کند ژاپن و قطر فینالیست می‌شوند.


حتی پیش‌بینی عجیب ژاوی هرناندز که پیش از شروع جام این دو تیم را فینالیست دانسته بود، توسط خیلی از کاربران فضای مجازی در ایران، به دلارهای نفتی دریافتی او از قطری‌ها ربط داده شد! اما هرچه که بود این پیش‌بینی دقیق از آب در آمد و حالا ژاپن و عراق باید به مصاف هم بروند تا برای قهرمانی بجنگند.  کمتر هوادار فوتبالی در قاره آسیا هست که از برنامه‌ریزیها و سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت این دو کشور بی‌خبر باشد.


حالا وقت گرفتن مزد این صبوری و تدبیر برای مسئولان فوتبال این دو کشور فرا رسیده است.  نکته جالب درمورد این دو کشور این است آنها از فروردین‌ماه سال 97 برای حضور به عنوان تیم‌های مهمان در کوپا آمریکای2019 در برزیل دعوت شده اند و باید از خردادماه به مصاف رقبایشان بروند.


قطر با پاراگوئه،کلمبیا و آرژانتین هم‌گروه شده و ژاپن هم باید به مصاف اروگوئه، اکوادور و شیلی برود.  همچنین در جام کنفدراسیون‌های 2021، به طور مرسوم میزبان جام‌جهانی 2022 یعنی قطر باید میزبانی را برعهده می‌داشت.


اما به دلیل آنچه گرمای هوا اعلام شد این میزبانی قطعی نیست و تنها آسیایی بودن آن توسط مسئولان فیفا تضمین شده است و برای جبران و آزمون میزبانی قطر، میزبانی جام جهانی باشگاه های 2021 به این تیم واگذار شده است.  اما در صورتی که قطر میزبان رقابت های جام کنفدراسیون های 2021 شود، این دو تیم در کنار هم یک تورنومنت بین‌المللی معتبر دیگر هم تجربه خواهند کرد.


جامی که تاکنون فقط حضور فرانسه در آن قطعی است.  حضور قطر به عنوان میزبان جام جهانی 2022 در این جام قطعی است و باتوجه به اینکه از سال 1998 تاکنون ژاپن از حضور در جام‌جهانی بازنمانده، اگر اتفاق غیرمنتظره ای رخ ندهد باید شانس بالایی برای سامورایی‌های آبی برای حضور در این جام متصور بود.


  به هرحال باید دید حالا که دریچه بسیاری از جام های معتبر بین المللی به روی این دو تیم گشوده شده، تا چه حد به پیشرفت آن‌ها کمک خواهد کرد. 1004.