امروز سه شنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

چند ترفند ساده عکاسی که باید بدانید          بررسی مک بوک پرو 13 اینچی اپل مدل 2018          اقتصاد گیگ چگونه موجب افزایش تنوع کار می‌شود؟          PCIe 4.0 در تراشه‌های آینده‌ی AMD و سهم Asmedia در طراحی آن          کشف مواد مخدر شیشه از داخل شارژر موبایل          تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          چهار روش برای بهبود عکاسی بدون عوض‌کردن دوربین عکاسی          شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران          بررسی ویدیویی میت 20 پرو هواوی          از «براق» تا «طوفان»؛ خودروهای زرهی که در ایران ساخته شدند          ظهور آرمانشهرهای سوسیالیستی؛ آغاز طرح آزمایشی درآمد پایه عمومی در هند         
داستان ناکامی و طلسم مهاجمان چلسی؛ از شوچنکو تا موراتا

به گزارش وبسایت نود، هیگواین نوزدهمین مهاجمی است که از سال 2006 به این طرف، به چلسی ملحق می شود، آیا او می تواند طلسم طولانی مهاجمان شماره 9 چلسی را بشکند؟ نگاهی داریم به بیش از یک دهه ناکامی نام های بزرگ خط حمله در استمفوردبریج.


شاید معروفترین و بزرگترین چهره ناکامی در این لیست شوچنکو باشد، طلسمی که احتمالاً از او هم شروع شد. در سال 2006 چلسی بیش از 30 میلیون پوند برای بهترین گلزن تاریخ اکراین و مهاجم آماده میلان پرداخت کرد ولی شوا تنها سه فصل در استفموردبریج دوام آورد و در 47 بازی لیگ برتری، فقط و فقط 9 گل زد.


دیگر مهاجمی که همزمان با شوچنکو در چلسی حضور داشت و به توفیق خاصی نرسید، پیزارو بود. مهاجمی که در بوندس لیگا آمار خوبی داشت در چلسی در طی دو سال فقط دو گل زد.


سال 2008 چلسی برای جذب انلکا 15 میلیون پوند پرداخت کرد. شاید در این لیست او جزو موفق ترین ها باشد، هر چند خاطرات تلخی هم از زمان حضورش در چلسی دارد، همچون از دست دادن پنالتی در فینال لیگ قهرمانان اروپا.


او در ماه‌های آخر حضورش در چلسی نیز روزهای خوبی را پشت سر نگذاشت ولی طی 4 فصل 59 گل زد که آمار خیلی بدی نیست و البته به قهرمانی در لیگ برتر نیز دست یافت. فرانکو دی سانتو با 3.


4 میلیون پوند خریداری شد ولی در 16 مسابقه گلی به ثمر نرساند. استوریج نیز با 8.


3 میلیون پوند از منچسترسیتی خریداری شد و در طی سه و نیم فصل حضور در چلسی، فرصت های زیادی برای خودنمایی پیدا نکرد. دیگر ناکام بزرگ این لیست، کسی نیست جز فرناندو تورس.


مهاجم 50 میلیون پوندی که آنقدر بد کار کرد و آنقدر رکوردهای منفی به جای گذاشت که یکی از بدترین خریدهای تاریخ چلسی لقب گرفت. او در 4 فصل حضور در چلسی و در 110 بازی لیگ برتری فقط 20 گل به ثمر رساند.


روملو لوکاکو که در اورتون دوران درخشانی داشت در چلسی هیچگاه فرصت توفیق پیدا نکرد، او در سال 2011 با 18 میلیون پوند راهی چلسی شد ولی فقط 12 بازی برای چلسی در طی سه فصل حضور در این باشگاه انجام داد و البته گلی هم نتوانست در این تعداد بازی بزند. البته این دوران سه ساله شامل حضور قرضی او در تیم های دیگر است.


چلسی برای خرید مهاجمانی نظیر پاتریک بمفورد، دمبا با و لویک رمی، مجموعاً حدود 19 میلیون پوند خرج کرد ولی هیچ یک اثرگذاری قابل توجهی در استمفوردبریج نداشتند و خیلی زود هم چمدان هایشان را بستند. دیدیه دروگبا و اتوئو نیز هر دو در اواخر دوران فوتبالی خود با قراردادی آزاد راهی چلسی شدند ولی حضور یک ساله آنها هم خیلی چشمگیر نبود.


دیگو کاستا نام بزرگ دیگر در این لیست است، مهاجمی که چلسی برای خرید او 32 میلیون پوند خرج کرد و اگرچه در 120 بازی 59 گل زد و دو بار هم با چلسی قهرمان لیگ شد، ولی حاشیه هایش در میانه های فصل اول حضور کونته در چلسی، از محبوبیت او کم کرد و در نهایت چلسی چاره ای جز قطع همکاری با او نمی دید. دو بازیکن قرضی: پاتو و فالکائو نیز هر یک دوران کوتاهی را در چلسی داشتند که ازقضا بسیار کابوس وار بود.


این دو که زمانی گلزنان بزرگی بودند، روی هم فقط 5 گل زدند و به بدترین شکل ممکن به دوران خود در چلسی پایان دادند. چلسی در تابستان 2016 برای پدیده بلژیکی، 33 میلیون پوند پرداخت کرد ولی میچی باتشوایی همچون لوکاکو هیچگاه نتوانست کیفیت خود را در چلسی به رخ بکشد و تاکنون دو بار به تیم های دیگر قرض داده شده است.


چلسی فصل قبل نیز دو مهاجم دیگر خرید: موراتا با 58 میلیون پوند از رئال مادرید خریداری شد و به سرنوشتی همچون تورس دچار شد. او در 72 مسابقه 24 گل زد و در طول فصل نتوانست انتظارات چلسی را برآورده سازد تا اکنون راهی اتلتیکو شود.


  ژیرو نیز در ژانویه با 18 میلیون پوند جذب شد ولی تاکنون در 43 بازی برای چلسی، فقط 10 گل زده و نتوانسته باری از مشکلات چلسی در خط حمله کم کند. 1878.