امروز یکشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
کَرمی، پاسخ هجمه‌ها علیه نظارت بر تئاتر را داد: قوانین، دقیق و تفسیرناپذیرند          مردان و زنان کارگر آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟          روش‌هایی برای افزایش عمر مفید لوازم برقی خانگی          با آداب و رسوم مردم امارات متحده عربی آشنا شوید          بررسی آنر 10          رنجرور ولار SVAutobiography معرفی شد          تنباکو با طعم «گل»          هر قدر کارت می‌کشم، حسابم خالی نمی‌شود          چالش ۱۰ ساله با پرتغییرترین چهره‌های اخیر انقلاب          شهدای حادثه تروریستی سربندر تشییع شدند          مسئول کُرد: بین سوریه و ترکیه قطعا حکومت سوریه را انتخاب می‌کنیم          آیا Red Hat می‌تواند ناجی IBM باشد؟         
طلسم‌هایی که پابرجاماند، رکوردهایی که از بین رفت

به گزارش وب سایت نود، نمایش ایران در جام ملتهای آسیا 2019 این امید را در دل اهالی فوتبال ایجاد کرد که تا سرانجام حسرت 43 سال ناکامی در صعود به فینال جام ملتهای آسیا به پایان خواهد رسید ولی تیم ملی باز هم در مرحله نیمه نهایی توفیقی نداشت تا این آرزو همچنان پابرجا بماند.


ایران در دیدار با ژاپن، شصت و هشتمین دیدار خود را در تاریخ جام ملتهای آسیا برگزار کرد تا با پیشی گرفتن از کره‌جنوبی به تنهایی رکورددار تاریخ این مسابقات باشد ولی این نکته آماری تنها اتفاق مثبت بازی برای ایران بود. پایان نوار کلین‌شیت‌های ایران مهمترین رکوردی که در این بازی متوقف  شد رکورد بسته نگه داشتن دروازه بود.


تیم ملی از ابتدای بازیها در 5 بازی متوالی کلین‌شیت کرد تا با رکورد تاریخ این رقابتها برابر شود و این فرصت را در این بازی داشت تا رکورد منحصر به فردی به نام خود ثبت کند ولی مقاومت ایران در دقیقه 56 شکسته شد.حال قطر می‌تواند با کلین‌شیت در بازی مرحله نیمه نهایی این رکورد را به نام خود کند.


دروازه ایران در ادامه بازی دو بار دیگر باز شد تا برای اولین بار از سال 2001 که در دیدار دوستانه با اسلواکی در یک نیمه 3 گل دریافت کرده بود این اتفاق بیافتد.در این مسابقه علیرضا بیرانوند سنگربان تیم ملی که آمار خیره‌کننده‌ای در بازی‌های ملی دارد برای نخستین بار در یک بازی 3 گل دریافت کرد.


سنگین‌ترین شکست کارلوس کی‌روش در مرحله نیمه نهایی جام ملتهای آسیا، صدمین دیدار خود را روی نیمکت ایران تجربه کرد که این بازی تبدیل به تلخ‌ترین تجربه این مربی شد. تیم ملی تحت هدایت کی‌روش، در برابر قدرتهای بزرگ دنیا نظیر اسپانیا و آرژانتین با اختلاف یک گل شکست خورده بود ولی مقابل ژاپن 3 بر صفر بازی را واگذار کرد تا سنگین‌ترین شکست دوران حضور او در ایران رقم خورد.


آخرین دیداری که ایران با 3 گل از حریف شکست خود بازی دوستانه برابر برزیل در سال 2010 بود.اما ایران از سال 1993 و در رقابتهای انتخابی جام جهانی که با 3 گل مغلوب کره جنوبی شده بود در یک دیدار رسمی متحمل باخت با اختلاف 3 گل نشده بود.


آخرین باخت با اختلاف 3 گل ایران نیز در جام ملتهای آسیا نیز برابر کره جنوبی بود که در سال 1988 در یک بازی تشریفاتی با نتیجه 3 بر صفر بازنده از زمین خارج شد. اولین باخت تیم ملی از جام ملتهای 1996 که در بازی نخست مقابل عراق متحمل شکست 2 بر یک شد هیچ وقت در جام ملتهای آسیا در 90 دقیقه وقت قانونی متحمل شکست نشده بود تا اینکه پس از 32 بازی و در دیدار با ژاپن متحمل شکست شد.


این اولین باخت ایران در وقت قانونی مرحله حذفی جام ملتها از سال 1988 محسوب می‌شود. آمار بد برابر ژاپن این نتیجه سنگین‌ترین شکست ایران برابر ژاپن در طول نزدیک به 70 سال رقابت با این تیم است و تیم ملی هیچ وقت با این اختلاف مقابل ژاپن شکست نخورده بود.


ایران در طول تاریخ رقابت نزدیکی با سامورایی‌ها داشته ولی در جام ملتهای آسیا کفه ترازو کاملاً به نفع ژاپن سنگینی می کند.تیم ملی برابر ژاپن نه  تنها به پیروزی نرسیده بود بلکه حتی گل هم نزده بود که این آمار بد حفظ شد.


60610  .