امروز یکشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
سرباز-معلم ایرانی و حامیان جهانی‌اش          با آداب و رسوم مردم امارات متحده عربی آشنا شوید          اختصاص کد دستوری از سوی سازمان تأمین اجتماعی برای پیگیری بسته حمایتی          تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت          راهنمای جامع برون‌سپاری وظایف برای کارآفرینان و مدیران          قیمت بیت‌ کوین تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۹ هزار دلار خواهد رسید          تماس با فرازمینی‌ها؛ امواج رادیویی یا اشعه ایکس کدام مفید‌تر است؟          بررسی مک بوک پرو 13 اینچی اپل مدل 2018          از جولان پزشکان هندی تا ایستادن بر قله پزشکی دنیا          اسپیس ایکس آزمایش موتورهای جدید رپتور برای راکت استارشیپ انجام داد          شهدای حادثه تروریستی سربندر تشییع شدند          پنج کتابی که بیل گیتس برای خواندن یا هدیه دادن، توصیه می‌کند         
یادداشت عبدالله ویسی: ایران باید قهرمان جام ملت‌های آسیا شود

نمایشی‌ای که از بچه‌‌های تیم ملی مقابل یمن و ویتنام مشاهده کردیم همان چیزی بود که انتظار داشتیم.


این دو تیم نتوانستند تیم ما را تحت فشار قرار دهند و ما باید حتما به همین نحوی که بازی کردیم مقابل آن‌ها حاضر می‌شدیم. ویتنامی‌ها در بازی مقابل عراق دو بار از این تیم جلو افتادند اما بچه‌های ما به خوبی آن‌ها را کنترل کردند و توانستند با دو گل سردار آزمون به برتری برسند.


آزمون با وجود اینکه دو گل برای تیم ملی زده بود، کارلوسی کی‌روش می‌توانست او را در دقیقه‌ 79 بازی تعویض نکند تا سردار که در مسیر آقای گلی جام ملت‌های آسیا قرار دارد، بتواند تعداد گل‌های خود را بیشتر کند. تغییراتی که کی‌روش در بازی با ویتنام نسبت به بازی با یمن در خط دفاعی تیم ملی داد و رامین رضاییان و مجید حسینی را روی نیمکت گذاشت و به جای آن‌ها وریا غفوری و محمد حسین کنعانی‌زادگان بازی کردند، به نظر من درست نبود.


ما عدم هماهنگی را در بین مدافعان تیم ملی در یکی دو صحنه دیدیم که اگر تیم قوی‌تر از ویتنام مقابل ایران قرار می‌گرفت، این احتمال وجود داشت که تیم ملی گل بخورد.  اینقدر تیم ما از نظر بازیکن خوب است که باید هر بازیکنی که به میدان می‌آید، برای تیم ملی موثر باشد.


در بازی امروز مهدی ترابی به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و موفق شد پاس گل دوم ایران را بدهد. ما از ترابی و بازیکنانی که به عنوان تعویضی به میدان می‌آیند، انتظار دیگری هم نداریم.


در بازی مقابل ویتنام با توجه به دو گلی که سردار برای ما به ثمر رساند می‌توانیم او را بهترین بازیکن زمین بنامیم.  تیم ملی هنوز محک جدی‌ای در این رقابت‌ها نخورده و حریفانی که با آن‌ها بازی کرده‌ایم در حد و اندازه‌ی فوتبال ایران نبوده‌اند.


نمی‌خواهم ارزش کار بچه‌های تیم ملی را در دو بازی اول پایین بیاورم اما بازی سوم ما مقابل عراق اولین محک جدی شاگردان کی‌روش در جام ملت‌های آسیای 2019 امارات است که البته به نظر من ما مقابل عراق هم نباید مشکلی داشته باشیم و باید انتقام شکست 4 سال قبل را از آن‌ها بگیریم.  8 سال است که تیم ملی در اختیار کارلوس کی‌روش بوده است.


نه تنها تیم ملی بلکه هر کاری که مربوط به تیم ملی بوده است را خود کی‌روش انجام داده و با توجه به این حضور 8 ساله‌، مردم ما هیچ چیز جز قهرمانی از تیم ملی با هدایت کی‌روش در جام ملت‌های آسیا نمی‌خواهند و ما باید قهرمان جام ملت‌های آسیا شویم. با توجه به بازی‌هایی که از تیم‌های ژاپن، استرالیا، کره جنوبی و عربستان که از قبل از جام به عنوان مدعیان کسب عنوان قهرمانی از آن‌ها نام برده می‌شد دیده‌ایم، در کنار تیم خودمان، عربستانی‌ها هم تیم خوبی دارند و می‌توان ایران و عربستان را مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی نامید.


   .