امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
تعیین تکلیف ۲۲۴۹ واحد پارکینگ در ۶۳۴ پلاک ثبتی          مصرف روغن ماهی باعث بهبود بیماری آسم در جوانان نمی شود          ارسال «بسته ویژه انقلاب اسلامی» به کتابخانه‌های عمومی کشور          تامین سرمایه در گردش تولید تا ۲۰ میلیارد تومان/پرداخت ۷۵ درصد منابع اشتغال روستایی          کارگردان «روز عقیم»: با نظارت کامل بر تئاتر مخالفم/ ارزشیابی کار بی‌فایده‌ای است          بررسی میت 20 پرو هواوی          کدام­ خودرو را بخریم؛ نیسان جوک یا دامای X7؟          واردات هفتگی ۵۰ هزار راس دام زنده برای تنظیم بازار گوشت          یمن؛ از شلیک موشک بالستیک تا عملیات ناکام ائتلاف متجاوز در نجران          فیسبوک چگونه مفهوم رایانش را تغییر داده است؟          «توفان» ایرانی در مقابل تانک‌های دشمن/ نفوذ «دهلاویه» تا عمق زره پوش‌ها          نگرانی از گرمای بی سابقه قطب شمال         
به بهانه شکست تحقیرآمیز امارات؛ شرمندگی مفرط جلوی چشم خودی‌ها

به گزارش سایت نود، شکست تحقیرآمیز امارات در دومین بازی نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا، دومین بازی یک‌طرفه این مرحله رقابت‌ها در تاریخ جام ملت‌های آسیا را رقم زد و منجر به استعفای آلبرتو زاکرونی ( تنها مربی دارای تجربه 2 حضور در 2 نیمه‌نهایی رقابت‌ها با 2 تیم مختلف) شد.


 البته این مدل باخت برای میزبان‌های دومین جام ملی قدیمی دنیا بی‌سابقه نیست اما تا به حال هرگز در مراحل حذفی رخ نداده بود. برای یافتن نام میزبان‌های دارای شکست سنگین در جام ملت‌های آسیا لازم نیست راه دوری برویم.


میزبان‌های شرمنده سال 2007  از همان زمانی که کنفدراسیون فوتبال آسیا طی تصمیمی عجیب 4 کشور اندونزی، ویتنام، تایلند و مالزی را به عنوان میزبان‌های مشترک جام سال 2007 انتخاب کرد، می‌شد تصور شکست‌های سنگین این 4 تیم را داشت. همین اتفاق هم رخ داد و در هیچ دوره‌ای به اندازه جام سال 2007، میزبان‌ها شرمنده هوادارانشان نشدند.


تایلند در گروه اول 4 بر صفر مغلوب استرالیایی شد که اولین بازی حضور خودش در جام ملت‌های آسیا پس از الحاق به کنفدراسیون فوتبال قاره کهن را تجربه می‌کرد. ویتنام هم در گروهش با 4 گل مغلوب ژاپن شد.


در این بین، اوضاع مالزی از همه بدتر بود چون در 2 بازی مرحله گروهی 5 بریک به چین و 5 بر صفر به ازبکستان باخت. تنها میزبان آبرومند، تایلند بود که حداقل شکست سنگینی را نپذیرفت.


 ویرانی لبنان، قدرت ایران  لبنان در اولین بازی خود در میزبانی در سال 2000 به مصاف ایران آماده جلال طالبی رفت و با 4 گل شکست تحقیرآمیزی را پذیرفت. 2 گل از استیلی و گل‌هایی از  باقری و دایی، یکی از بدترین باخت یک میزبان در تاریخ جام ملت‌های آسیا را رقم زد.


کویت باخت و قهرمان شد  کویت در دهه 80 در اوج قدرت قرار داشت و در میزبانی از جام ملت‌های آسیا در سال 1980 تنها قهرمانی می‌خواست. فیصل الدخیل و تیم طلایی کویت در مرحله گروهی با 3 گل مغلوب کره‌جنوبی شدند اما در ادامه راهشان را تا پایان دادن به افسانه ایران و  شکست دادن قهرمان 3 دوره متوالی بازی‌ها و در نهایت اولین و آخرین قهرمانی خودشان در آسیا ادامه دادند.


1977 .