امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
از قلم‌افتاده‌های طرح حمایتی دولت در انتظار مساعدت/ احتمال خطا در واریز؛برخی ۲بار گرفتند          بازدید معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از خبرگزاری فارس          «نوستالوژی جمعی» مشتری را به خرید تولیدات داخلی ترغیب می‌کند          شهادت 2 نفر از نیروهای گشت کلانتری 13 بندر امام          ناب‌ترین استعدادهای ایرانی را در طرح ویژه «ایران تلنت» برای استارتاپ‌ها پیدا کنید          نگرانی از گرمای بی سابقه قطب شمال          تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی          شرودینگر و مکانیک موجی          هشدار در مورد افزایش سیارک های دور زمین          روش‌هایی برای افزایش عمر مفید لوازم برقی خانگی          فارس من| مرزبانان ربوده شده در صحت و سلامت هستند          اقتصاد گیگ چگونه موجب افزایش تنوع کار می‌شود؟         
شکست بدموقع؛ گواردیولا شانس عبور از مورینیو را از دست داد

به گزارش وبسایت نود، در یکی از مسابقات هفته بیست و چهارم لیگ برتر انگلیس منچسترسیتی در ورزشگاه سنت جیمز پارک به مصاف نیوکاسل رفت و با شکست 2-1 متوقف شد تا هم فرصت نزدیک شدن به لیورپول را از دست دهد و هم در خطر افزایش فاصله با صدر جدول قرار گیرد.


این شکست در شرایطی رقم خورد که پپ گواردیولا در این مسابقه صدمین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کرد و این شکست، هم شب گواردیولا را تلخ کرد و هم او را از ثبت یک رکورد ویژه بازداشت. گواردیولا پیش از نبرد سنت جیمز پارک در 99 بازی لیگ برتری به 73 برد، 15 تساوی و 11 شکست رسیده بود.


رکورددار بیشترین تعداد پیروزی در 100 بازی نخست لیگ برتری متعلق به ژوزه مورینیو با کسب 73 پیروزی بود و گواردیولا این فرصت را داشت تا با کسب 3 امتیاز بازی با نیوکاسل، با عبور از ژوزه مورینیو به موفق ترین سرمربی تاریخ لیگ برتر در 100 بازی نخست تبدیل شود. اکنون آمار گواردیولا در 100 بازی لیگ برتری 73 برد، 15 تساوی، 12 شکست و کسب 234 امتیاز است.


آمار ژوزه مورینیو در 100 بازی نخست خود در لیگ برتر نیز 73 برد، 18 تساوی و 9 شکست بود تا او با کسب 3 امتیاز بیشتر، برتری کمرنگی بر گواردیولا در این عرصه داشته باشد. گواردیولا در فصل اول حضور در منچسترسیتی در 38 بازی، 23 برد، 9 تساوی و 6 شکست در کارنامه خود ثبت کرد.


این آمار در 38 بازی فصل 18-2017 به 32 برد، 4 تساوی و 2 شکست ارتقا یافت و اکنون در 24 بازی سپری شده از فصل 19-2018، 18 پیروزی، 2 تساوی و 4 باخت در کارنامه سیتیزن ها دیده می‌شود. پپ بعد از کسب عنوان سومی در فصل نخست و قهرمانی در فصل بعد، تیمش را اکنون در رده دوم لیگ برتر قرار داده و در سومین فصل، شانس های خود را برای قهرمانی در رقابت با لیورپول کمرنگ می‌بیند.


در سمت مقابل، ژوزه مورینیو در نخستین فصل حضور خود در جزیره (05-2004) 29 برد، 8 تساوی و یک شکست در کارنامه خود با چلسی ثبت کرد. تعداد پیروزی های مورینیو در فصل 06-2005 در همان عدد 29 باقی ماند اما با کسب 4 تساوی و 5 شکست، 4 امتیاز از رکورد فصل قبل عدول کرد.


آمار مورینیو در 24 هفته ابتدایی فصل 07-2006، کسب 15 برد، 6 تساوی و 3 شکست بود. مورینیو بعد از دو قهرمانی مقتدرانه در دو فصل نخست حضور در چلسی، در فصل سوم کورس قهرمانی را به منچستریونایتد واگذار کرد.


  7712.