امروز جمعه ، ۱۳۹۸/۰۱/۳۰

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

PCIe 4.0 در تراشه‌های آینده‌ی AMD و سهم Asmedia در طراحی آن          نگاهی به فروشگاه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ          بررسی میت 20 پرو هواوی          با زیباترین دریاچه های جهان آشنا شوید          جعبه گشایی نوکیا ایکس 7          بررسی ویدیویی میت 20 پرو هواوی          بررسی آنر 10          بررسی مک بوک پرو 13 اینچی اپل مدل 2018          چهار روش برای بهبود عکاسی بدون عوض‌کردن دوربین عکاسی          با آداب و رسوم مردم امارات متحده عربی آشنا شوید          برترین هنرهای خیابانی در معروف ترین شهرهای جهان          معرفی ۱۰ یوتیوبر پر درآمد سال ۲۰۱۸         
یادداشت مارتین مارتینس؛ کارگر زاده‌‌ای که پادشاه شد

جام ملت‌های آسیا به مرحله پایانی رسیده و سامورایی‌های آبی علاوه بر قطر یک مبارزه شخصی دشوار مقابل المعز علی، آقای گل مقتدر جام دارند.


 ستاره جدید فوتبال آسیا نیمی از 16 گل قطر در این جام را وارد دروازه رقبا کرده و در صورتی که در فینال گل نهم خودش را هم به ثمر برساند، بالاتر از علی دایی از ایران زننده بیش‌ترین گل یک بازیکن در یک دوره مسابقات جام ملت‌های آسیا نام می‌گیرد. اگر دایی، زننده بیش‌ترین گل ملی در تاریخ فوتبال در سن 26 سالگی رکورد 8 گل زده در یک دوره جام ملت‌های آسیا را رقم زد، علی با 22 سال سن در حال شکستن رکورد اوست.


  حضور ناگهانی   مهاجم اول تیم قدرتمند الدحیل تا قبل از زدن 4 گل به کره‌شمالی کاملا ناشناخته بود؛ با این که در سراسر فصل گذشته مهره موثر الدحیل، تیم قدرتمند زادگاهش بود و با گل‌هایش بارها تیم را نجات داد. این بازیکن سیاه‌پوست در 31 بازی اخیر الدحیل 10 گل زد که با توجه به آنچه الان در تیم ملی قطر نشان می‌دهد، آمار ضعیفی است.


یک سودانی‌الاصل سابقا لژیونر  شاید جالب باشد بدانید علی به عنوان یک مهاجم سودانی‌الاصل تا قبل از پیوستن به الدحیل در تیم سطح پایین اسپانیایی «لئونسا»و باشگاه اتریسی «پاشجینگ» اتریش  حضور داشت و از وقتی سال 2016 بازی در رده ملی را شروع کرده در 33 بازی ملی 17 گل وارد دروازه رقبای قطر کرده است.ستاره غیرمنتظره  جام  تا پایان مرحله گروهی 7 گل زده و تورهای امارات را به آتش کشیده تا به ششمین بازیکن تاریخ  جام ملت‌ها تبدیل شود که در هر 3 بازی مرحله گروهی موفق به گلزنی شده است.


او با زدن 4 گل به کره‌شمالی پنجمین زننده 4 گل در یک بازی تاریخ جام ملت‌ها نام گرفت.  زندگی خانوادگی عجیب  المعز علی خوش شانس بود که در کودکی  سودان را رها کرد و به دوحه رفت.


آگوست 1996 چند ماه قبل از جام ملت های یازدهم در امارات،  علی در خانوادهای مسلمان در حومه خارطوم در سودان به دنیا آمد و وقتی 3 سال داشت به همراه خانواده اش راهی دوحه قطر شد. کارگری پدر در شرکت های ساختمانی و پروژه های عمرانی سبب شد  خانواده او به قطر مهاجرت کنند و این بزرگ‌ترین شانس زندگی معز بود.


پدر او سالها در شرکت های پیمانکار ساختمانی در اطراف مسیمیر کارگر بود و  همین اتفاق زمینه کشف این بازیکن مستعد توسط استعدادیاب های آکادمی باشگاه المسیمیر را فراهم کرد. 3 سال حضور در  آکادمی این تیم باعث شد استعدادیابهای فدراسیون قطر المعز علی را برای حضور در آکادمی اسپایر انتخاب و نزدیک به 7 سال روی او کار کنند  تا بلکه بتوانند ستاره ای جدید برای عنابی ها بسازند.


تابستان 2012 آکادمی باشگاه لخویا از بین 700 بازیکن در حال پرورش 30 نفر را برای ورود به تیم های جوانان و نوجوانان باشگاهها انتخاب کرد که از میان آن‌ها المعزعلی راهی جوانان لخویا شد تا دوران جدیدی از فوتبال حرفهای خودش را آغاز کند. راهی که علی از خارطوم، پایتخت سودان تا رسیدن به دروازه‌های خوشبختی طی کرده، خیلی سریع و باورنکردنی است.


اگر این قصه پایان خوشی داشته باشد، المعز علی در 22 سالگی به اسطوره فوتبال قطر تبدیل می‌شود؛ بخصوص اگر آن یک گل مورد نیازش برای رکوردشکنی، اولین قهرمانی قطر در معتبرترین جام ملی آسیا را رقم بزند. 1977.