امروز یکشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
نگاهی به فروشگاه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ          با وجود صرف هزاران میلیارد تومان سندی در حوزه آمایش سرزمینی تهیه نشده است          نگاتیوهای جنگ «خودخوری» می‌کنند          فیروزجا به صدر جدول رده بندی رسید          مسئول کُرد: بین سوریه و ترکیه قطعا حکومت سوریه را انتخاب می‌کنیم          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          مصرف روغن ماهی باعث بهبود بیماری آسم در جوانان نمی شود          درهم امارات در سفر؛ نکته هایی که باید بدانید          پنج کتابی که بیل گیتس برای خواندن یا هدیه دادن، توصیه می‌کند          صالحی خطاب به اروپا: اگر اعتماد از بین برود همه بازی را می‌بازند          اسپیس ایکس آزمایش موتورهای جدید رپتور برای راکت استارشیپ انجام داد          ظهور آرمانشهرهای سوسیالیستی؛ آغاز طرح آزمایشی درآمد پایه عمومی در هند         
رفعتی: استفاده از VAR نیاز به تایید فیفا دارد

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، داود رفعتی درباره برگزاری کلاس کمک داوران اضافی گفت: با توجه به این که سیستم VAR پس از تأیید فیفا در مسابقات لیگ راه‌اندازی می‌شود، بر همین اساس لازم است جلسات متعددی با فیفا داشته باشیم تا بتوانیم مجوزهای لازم را برای راه اندازی این سیستم بگیریم، تصمیم گرفتیم با مساعدت رئیس فدراسیون فوتبال از کمک داوران اضافی پشت دروازه استفاده کنیم.


او در ادامه بیان کرد: این سیستم می‌تواند به داوران در بحث تشخیص خطا مخصوصاً در محوطه جریمه کمک به‌سزایی کند. از علیرضا فغانی که در چند سال گذشته در کلاس‌های متعدد FIFA و AFC شرکت کرده و به تازگی از مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ آمده است درخواست کردیم در این کلاس به عنوان مدرس حضور داشته باشد و تجربیات چندین ساله‌اش را در اختیار داوران قرار دهند.


تا بتوانیم آن‌ها را در مسابقات لیگ استفاده کنیم. رئیس دپارتمان داوران اظهار کرد: قصد داریم در اولین مسابقه از کمک داوران پشت دروازه استفاده کنیم.


بر همین اساس در بازی سپیدرود رشت و پرسپولیس از جام حذفی که روز پنج‌شنبه ۱۱ بهمن‌ماه در رشت برگزار می‌شود از این کمک داوران استفاده کنیم. ولی هم‌زمان مسابقاتی که در ورزشگاه آزادی انجام می‌شود به صورت آفلاین از VAR استفاده می‌کنیم، منتها به داور منتقل نمی‌شود و فقط در بحث آموزشی داوران از آن بهره می‌ببرند تا ان‌شاءالله مجوزهای لازم را از فیفا بگیریم و این سیستم را در کلیه ورزشگاه‌ها پیاده کنیم.


1870.