امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
کانال‌های برتر یوتیوب با قیمت‌های میلیون دلاری خرید‌ و فروش می‌شوند          ناب‌ترین استعدادهای ایرانی را در طرح ویژه «ایران تلنت» برای استارتاپ‌ها پیدا کنید          ارتش یمن از تسلیحات بازدارنده علیه ناقضان توافق صلح استفاده خواهد کرد          فولکس واگن پاسات ۲۰۱۹ فیس لیفت معرفی شد          Voyager برنامه‌ای که کارگزار ارزهای دیجیتال است          بررسی ویدیویی macOS Mojave          راهنمای جامع برون‌سپاری وظایف برای کارآفرینان و مدیران          برترین هنرهای خیابانی در معروف ترین شهرهای جهان          آداب غذا خوردن کدام کشورها عجیب و غریب است؟ (قسمت دوم)          هدیه ویژه رونالدو به دختر ایرانی+ تصاویر و فیلم          ادامه فشارها بر هواوی؛ کشورهای اروپایی نیز روابط تجاری را با هواوی قطع می‌کنند          ایران قدرت برتر منطقه و بازیگر اصلی صحنه پرتلاطم خاورمیانه است         
تیم‌هایی که ایران در مصاف با آن‌ها در جام ملت‌های آسیا موفق به گلزنی نشده

به گزارش وب سایت نود، تیم ملی کشورمان طی 14 دوره حضور در جام ملت های آسیا در برابر 27 تیم ملی مختلف به میدان رفته که در مصاف با 24 تیم حداقل در یک بازی موفق به گلزنی شده است.


ملی پوشان کشورمان در ادوار مختلف جام ملت های آسیا تنها در تقابل با سه تیم در امر گلزنی ناکام بوده و نتوانسته اند دروازه این حریفان را باز کنند.  سوریه ایران در جام ملت های آسیا 1980 که به میزبانی کویت برگزار شد، در گروه اول قرار داشت.


تیم کشورمان در اولین بازی خود در این دوره به مصاف تیم ملی سوریه رفت و تساوی بدون گل حاصل تلاش دو تیم در پایان بازی بود. این تنها دیدار بین ایران و سوریه در جام ملت های آسیا بود که ایران نتوانست برابر حریفش به گل برسد.


در پایان مرحله گروهی، ایران به عنوان صدرنشین صعود کرد و سوریه که تا آخرین روز بازی های مرحله گروهی، به عنوان امید اول صعود از این مرحله مطرح بود، در نهایت با شکست برابر کره شمالی از صعود باز ماند.  هندوستان سنگاپور میزبان بازی های جام ملت های آسیا در سال 1984 بود؛ در این دوره ایران در گروه دوم مسابقات به مصاف حریفان رفت.


تیم ملی کشورمان که در پایان مرحله گروهی، پس از چین به عنوان تیم دوم راهی نیمه نهایی شد، در بازی برابر هندوستان نمایش دور از انتظاری داشت و نتوانست دروازه این تیم را باز کند. ایران در حالی برابر هند به تساوی بدون گل رسید که این تیم در پایان بازی های گروهی در قعر جدول قرار گرفت و همچنین در مصاف با سه تیم دیگر گروه، 7 گل دریافت کرد.


این بازی تنها تقابل تیم ملی با هند در تاریخ جام ملت های آسیا بود. در پایان این دوره ایران در رده چهارم قرار گرفت.


  ژاپن تیم ملی تا کنون 4 بار در ادوار مختلف به مصاف ژاپن رفته است؛ اولین تقابل دو تیم به سال 1988 در قطر بر می گردد که تساوی بدون گل حاصل کار دو تیم بود. در دوره بعدی در سال 1992 که به میزبانی ژاپن برگزار شد، ایران با یک گل مغلوب حریف شد تا اولین پیروزی آبی پوشان شرق آسیا در تاریخ جام ملت های آسیا برابر تیم ایران رقم بخورد.


شکست ایران برابر ژاپن در این بازی موجب حذف تیم ملی و عدم صعود از مرحله گروهی شد که اولین و آخرین دوره ای بود که ایران در همان دور گروهی از ادامه رقابتها کنار رفت.  سومین تقابل ایران با تیم ملی ژاپن در سال 2004 در کشور چین انجام شد.


شرایط دو تیم در جدول گروه چهارم به گونه ای بود که با ثبت تساوی بدون گل، هر دو تیم ایران و ژاپن راهی دور بعدی مسابقات می شدند. همین نتیجه در بازی دو تیم رقم خورد تا ایران در سومین تقابل خود در تاریخ جام ملت های آسیا با سامورایی ها، از رسیدن به گل ناکام باشد.


پس از مرحله گروهی، دو تیم راهی مرحله یک چهارم، و سپس نیمه نهایی شوند. ژاپن قهرمان شد و ایران به مقام سوم این دوره دست یافت.


  دوشنبه شب چهارمین مصاف ایران و ژاپن در جام ملت های آسیا برگزار شد که برای بار اولین بعد از مرحله گروهی دو تیم مقابل هم صف آرایی کردند، اما ایران باز هم در گلزنی برابر حریف ناموفق بود تا طلسم عدم گلزنی برابر پرافتخارترین تیم تاریخ جام ملت های آسیا به 360 دقیقه برسد. 2081.