امروز چهارشنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

PCIe 4.0 در تراشه‌های آینده‌ی AMD و سهم Asmedia در طراحی آن          رندرهای جذاب از کامیون آلفارومئو منتشر شد          دستور قاطع رئیس کل بانک مرکزی برای اتصال به دولت الکترونیک          نگاهی جامع به مشخصات پردازنده‌ Xeon W-3175X اینتل؛ هیولای سرورها          راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت پنجم: تافل)          با آداب و رسوم مردم امارات متحده عربی آشنا شوید          تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          نگاهی به فروشگاه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ          با زیباترین دریاچه های جهان آشنا شوید          ستاره میشلن و داستان جذاب شکل گیری آن          بررسی آنر 10         
۱۱۰۰ روستا تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفتند

محمدجواد آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در برنامه پرسمان سیمای استان سمنان از پوشش دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در ۱۱۰۰ روستا خبر داد.


این روستاها عمدتا در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و کرمان واقع شده‌اند و پیش از این فاقد پوشش تلفن همراه بوده‌اند. همچنین ثبت‌نام تلفن ثابت روستایی نیز شروع شده است و ظرف ۶ ماه به متقاضیان تلفن ثابت داده می‌شود.


وی همچنین با اشاره به سرمایه‌گذاری ۵۲۱ میلیارد ریالی در زیرساخت‌های استان سمنان اعلام کرد در تمام شهرهای این استان نسل سوم و چهارم تلفن همراه برقرار شده و ۲۷۶ روستا به اینترنت پرسرعت متصل شدند. همچنین در تمام شهرهای استان سمنان خدمات فیبر منازل در دسترس مردم قرار گرفته است.


وزیر ارتباطات به‌دلیل قرار گرفتن استان سمنان در مسیر زوار، به ضرورت پوشش نسل سوم و چهارم در جاده‌های این استان تأکید کرد و افزود در سال ۹۸ همه‌ی جاده‌ها تحت پوشش نسل چهارم قرار داده می‌شوند. وی گفت:در حال حاضر همه‌ی ۱۲۴۲ شهر کشور تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستند و ۶۶ درصد روستاها به اینترنت پرسرعت مجهز شده‌اند و ۵۸ درصد جاده‌های اصلی و فرعی کشور تحت پوشش 3G و 4G قرارگرفته‌اند.


همچنین پیش‌بینی می‌شود به‌لحاظ توسعه‌هایی که انجام‌شده، شاخص IDI جهانی ایران که امسال گزارش می‌شود، رشد قابل‌توجهی پیدا کرده باشد.آذری‌ جهرمی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود اکنون از مجموع ۶۴ هزار روستا فقط سه درصد روستاها فاقد ارتباط هستند و باتوجه‌به برنامه‌ی ششم توسعه که دولت را موظف به پوشش ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ارتباط کامل (تلفن ثابت، همراه و اینترنت) کرده، تلاش می‌شود قبل از پایان برنامه‌ی ششم توسعه‌ی برنامه به هدف برسد.


وی در پایان کشور را نیازمند نیروی برنامه‌ریز، باتجربه، خلاق و پویا دانست و به نقش جوانان در توسعه‌ی کشور تأکید کرد.بیشتر بخوانید: اختصاص فضای اداری به ۲۷۰ استارتاپ در تهران و مشهد ایران در رتبه ۱۶ تولید علم در جهان قرار دارد کانال مالی ایران و اروپا راه‌اندازی شد مرگ روزانه ۴۳ نفر و معلولیت ۹۰۰ نفر در سوانح جاده‌ای کشور کمیته ضد فیلترینگ تشکیل شد.