امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
کانال‌های برتر یوتیوب با قیمت‌های میلیون دلاری خرید‌ و فروش می‌شوند          ستاره میشلن و داستان جذاب شکل گیری آن          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          ظهور آرمانشهرهای سوسیالیستی؛ آغاز طرح آزمایشی درآمد پایه عمومی در هند          پالرمو، مجازات یا پاداش به غربی ها ؟          تماس با فرازمینی‌ها؛ امواج رادیویی یا اشعه ایکس کدام مفید‌تر است؟          افتتاح بازارچه مرزی مشترک پاکستان و ایران          خودکفایی۸۵درصدی در تامین پروتئین کشور/خاویار گیاهی در شمال کشت می‌شود          ارسال «بسته ویژه انقلاب اسلامی» به کتابخانه‌های عمومی کشور          دولت در لبه پرتگاه          گلایه‌های استاد دانشگاه آمریکا از سیستم آموزش عالی          وابسته نظامی ونزوئلا در آمریکا از «خوان گوایدو» حمایت کرد         
۱۱۰۰ روستا تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفتند

محمدجواد آذری‌ جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در برنامه پرسمان سیمای استان سمنان از پوشش دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در ۱۱۰۰ روستا خبر داد.


این روستاها عمدتا در استان‌های سیستان‌وبلوچستان، هرمزگان و کرمان واقع شده‌اند و پیش از این فاقد پوشش تلفن همراه بوده‌اند. همچنین ثبت‌نام تلفن ثابت روستایی نیز شروع شده است و ظرف ۶ ماه به متقاضیان تلفن ثابت داده می‌شود.


وی همچنین با اشاره به سرمایه‌گذاری ۵۲۱ میلیارد ریالی در زیرساخت‌های استان سمنان اعلام کرد در تمام شهرهای این استان نسل سوم و چهارم تلفن همراه برقرار شده و ۲۷۶ روستا به اینترنت پرسرعت متصل شدند. همچنین در تمام شهرهای استان سمنان خدمات فیبر منازل در دسترس مردم قرار گرفته است.


وزیر ارتباطات به‌دلیل قرار گرفتن استان سمنان در مسیر زوار، به ضرورت پوشش نسل سوم و چهارم در جاده‌های این استان تأکید کرد و افزود در سال ۹۸ همه‌ی جاده‌ها تحت پوشش نسل چهارم قرار داده می‌شوند. وی گفت:در حال حاضر همه‌ی ۱۲۴۲ شهر کشور تحت پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستند و ۶۶ درصد روستاها به اینترنت پرسرعت مجهز شده‌اند و ۵۸ درصد جاده‌های اصلی و فرعی کشور تحت پوشش 3G و 4G قرارگرفته‌اند.


همچنین پیش‌بینی می‌شود به‌لحاظ توسعه‌هایی که انجام‌شده، شاخص IDI جهانی ایران که امسال گزارش می‌شود، رشد قابل‌توجهی پیدا کرده باشد.آذری‌ جهرمی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود اکنون از مجموع ۶۴ هزار روستا فقط سه درصد روستاها فاقد ارتباط هستند و باتوجه‌به برنامه‌ی ششم توسعه که دولت را موظف به پوشش ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به ارتباط کامل (تلفن ثابت، همراه و اینترنت) کرده، تلاش می‌شود قبل از پایان برنامه‌ی ششم توسعه‌ی برنامه به هدف برسد.


وی در پایان کشور را نیازمند نیروی برنامه‌ریز، باتجربه، خلاق و پویا دانست و به نقش جوانان در توسعه‌ی کشور تأکید کرد.بیشتر بخوانید: اختصاص فضای اداری به ۲۷۰ استارتاپ در تهران و مشهد ایران در رتبه ۱۶ تولید علم در جهان قرار دارد کانال مالی ایران و اروپا راه‌اندازی شد مرگ روزانه ۴۳ نفر و معلولیت ۹۰۰ نفر در سوانح جاده‌ای کشور کمیته ضد فیلترینگ تشکیل شد.