امروز سه شنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

نگرانی از گرمای بی سابقه قطب شمال          بررسی آنر 10          کاهش تولید بی‌سابقه در صنعت خودروسازی ایران          راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت پنجم: تافل)          تماشا کنید: فریم؛ برنامه سینمایی جدید زومجی          ظهور آرمانشهرهای سوسیالیستی؛ آغاز طرح آزمایشی درآمد پایه عمومی در هند          دستور قاطع رئیس کل بانک مرکزی برای اتصال به دولت الکترونیک          معرفی ۱۰ یوتیوبر پر درآمد سال ۲۰۱۸          بررسی میت 20 پرو هواوی          چند ترفند ساده عکاسی که باید بدانید          هشدار در مورد افزایش سیارک های دور زمین          تصاویر جدید گلکسی S10e سامسونگ فاش شد         
دولت آمریکا فعالیت ZTE در ونزوئلا را زیرنظر می‌گیرد

دو سناتور آمریکایی از دولت ترامپ خواستند با تحقیق و تفحص از شرکت مخابراتی چینی ZTE، از نقض‌نشدن تحریم‌های ونزوئلا با کمک به این کشور به‌منظور ایجاد پایگاه‌ داده‌ای برای نظارت بر شهروندانش مطمئن شود.


سناتور کریس وان‌هولن و ماکرو روبیو با ارسال نامه‌ای به وزارت‌های خارجه‌ و خزانه‌داری و تجارت ایالات متحده‌ی آمریکا تقاضا کرده‌اند از همکاری‌نکردن زدتی‌ایی با اشخاصی که آمریکا تحریم کرده و استفاده‌ی غیرقانونی از قطعات ساخت این کشور و کمک به دولت ونزوئلا برای نقض فرایندهای دموکراتیک و حقوق بشر مطمئن شود.این نامه به‌همراه تحقیقات خبرگزاری رویترز از این پایگاه داده و کارت شناسایی مرتبط ونزوئلایی در روز چهارشنبه به کابینه‌ی دولت آمریکا ارسال شده است.


شرکت ZTE که امسال به‌دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران و کره‌‌شمالی یک‌میلیارد دلار به آمریکا پرداخته، هنوز دراین‌باره اظهارنظری نکرده است.مقاله‌های مرتبط:توافق ZTE و آمریکا برای رفع تحریم شرکت چینی ZTE به دلیل پرداخت جریمه به آمریکا از کارکنان و مشتریان عذرخواهی کرد وزیر اطلاعات ونزوئلا نیز از اظهارنظر درباره‌ی این موضوع خودداری کرده است.


نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا که با تورم و مشکلات اقتصادی شدیدی در کشورش دست‌وپنجه نرم می‌کند، بارها تحریم‌های آمریکا را بخشی از جنگ اقتصادی این کشور برای سرنگونی دولت چپ‌گرای خود دانسته است.ون‌هولن دموکرات و روبیوی جمهوری‌خواه از حامیان سرسخت اقدامات پیشین آمریکا علیه ZTE بوده‌اند.


بسیاری از مقام‌های غربی، ZTE را که بزرگ‌ترین سهامدار آن یکی از شرکت‌های دولتی چینی است، به کمک به چین برای صادرات تاکتیک‌ها و محصولات نظارتی به سایر دولت‌ها متهم کرده‌اند.این شرکت اخیراً همکاری‌های خود را با دولت ونزوئلا در پروژه‌های مختلفی گسترش داده و با شرکت‌های ونزوئلایی نظیر Cantv که یک سازمان مخابراتی دولتی است، رابطه‌ی سرمایه‌گذاری مشترک برقرار کرده است.


مسئولان آمریکایی به‌دلیل آنچه رفتار زورگویانه و نقض حقوق بشر می‌خوانند، تعداد زیادی از مسئولان ونزوئلایی همچون نیکولاس مادورو و مانوئل فرناندز، مدیر شرکت Cantv را تحریم کرده‌اند. بااین‌حال، مسئولان شرکت Cantv هنوز دراین‌باره اظهارنظری نکرده‌اند.


رویترز در تحقیقاتش متوجه شده که ZTE در ساخت پایگاه‌ داده‌ای که به‌وسیله‌ی کارت شناسایی رفتار شهروندان را زیرنظر می‌گیرد، به کاراکاس کمک کرده است. این کارت می‌تواند داده‌هایی همچون اطلاعات مالی، سوابق پزشکی، استفاده از رسانه‌های اجتماعی، وابستگی‌های سیاسی و رأی‌دادن افراد را ثبت و ذخیره کند.


یکی از موضوعات مدنظر این سناتورها، استفاده‌ی ZTE از قطعات ساخته‌شده‌ی شرکت Dell Technologies برای ایجاد این پایگاه داده است. اسناد منتشرشده‌ی رویترز نشان می‌دهد زد‌تی‌ایی از حافظه‌های ساخته‌شده در آمریکا برای تجهیز واحدهای نصب‌شده در Cantv استفاده کرده است.


سناتورهای آمریکایی در نامه‌ی خود تقاضا کرده‌اند که نقض تحریم صادرات حافظه‌های ساخت شرکت دل به‌وسیله‌ی ZTE بررسی شود. هرچند Dell اعلام کرده که هیچ گزارشی از فروش این قطعاتی برای چنین منظوری دردسترس نیست.


همچنین، این افراد خواسته‌اند دولت ایالات متحده‌ی آمریکا درباره‌ی نقض شرایط قرارداد یک‌میلیارددلاری تحقیق کند. این قرارداد اوایل امسال به‌دلیل تحریم‌های قبلی با اداره‌ی بازرگانی آمریکا منعقد شده بود.


بیشتر بخوانید: پتنت جدید ZTE: استفاده از حفره در نمایشگر برای اسپیکر گوشی فروش ۱۰۰ هزار دستگاه نوبیا ایکس تنها در ۵۷ ثانیه نوبیا ایکس زد تی ای معرفی شد؛ نمایشگر دوگانه بدون بریدگی و باتری قدرتمند ZTE از نیمه دوم سال ۲۰۱۹ عرضه‌ گوشی‌های 5G را آغاز می‌کند اکسون 9 پرو، نخستین گوشی ZTE پس از تحریم‌های آمریکا، معرفی شد.