امروز یکشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و فضای مجازی برای مشاوران پرورشی تهران          نگاهی به فروشگاه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ          ادامه روند مدیریت غلط آبی بحران آب را به وضعیت وخیمی دچار می‌کند          قاچاق دام گوشت را گران کرد/قاچاقچیان دام ایران را به 3 برابر قیمت می‌خرند          آموزش طراحی تجربه‌ی کاربری؛ قسمت ششم: تحقیقات کاربر          بیسو T3 / تی 3؛ مشخصات فنی، قیمت و هر چه درباره آن باید بدانید          بهترین مرورگرهای وب در سال 2018          انفجار در استان صلاح الدین عراق؛ چهار پلیس کشته شدند          روش‌هایی برای افزایش عمر مفید لوازم برقی خانگی          مدیریت آسان ویدیوکنفرانس‌ها با دستگاه کنترل جدید Tap لاجیتک          بارش باران و برف استان زنجان را فرا می‌گیرد          چالش ۱۰ ساله با پرتغییرترین چهره‌های اخیر انقلاب         
استفاده از اینستاگرام برای افراد کم‌توان آسان‌تر می‌شود

اینستاگرام روز گذشته اعلام کرد که قصد دارد پلتفرمش را برای کاربرانی بیشتر دردسترس قرار دهد که به اختلال بینایی مبتلا هستند.


این شرکت تصمیم گرفته امکان اختصاص متن جایگزین را برای عکس‌ها فراهم کند. چنین متنی می‌تواند به‌منظور ارائه‌ی توضیح برای عکس اشتراک گذاشته‌شده به‌کار رود.


درنتیجه، توضیح اضافه‌شده به‌وسیله‌ی ماشین صفحه‌خوان (Screen Reader) خوانده می‌شود و افراد نابینا می‌توانند اطلاعاتی درباره‌ی عکس‌های موجود در فید اینستاگرام خود بشنوند و درک بهتری از تصویر مدنظر به‌دست آورند.دو راه برای اختصاص متن جایگزین برای عکس‌ها وجود خواهد داشت: اولین روش با استفاده از هوش مصنوعی است.


درواقع، اینستاگرام فناوری تشخیص اشیا را برای تولید خودکار توضیحات عکس‌ها به‌کار می‌برد. توصیفات تولید‌شده‌ی هوش مصنوعی شامل فهرستی از اشیایی خواهد بود که در عکس حضور دارند.


اگرچه ممکن است متن اضافه‌شده کمی ابتدایی به‌نظر برسد، این روش تنها راه عملی برای فراهم‌کردن محتوای مناسب برای میلیاردها عکس موجود در اینستاگرام است.در روش دوم، کاربران خودشان به‌طور مستقیم متن جایگزین را برای عکس‌های خود وارد می‌کنند.


اینستاگرام قسمتی را برای ورود توضیحات درنظر گرفته که وقتی عکسی آپلود می‌شود، دردسترس قرار می‌گیرد. انتظار می‌رود توصیف‌های کاربران درباره‌ی عکس‌هایشان با جزییات بیشتر و ادبیات بهتری درمقایسه‌با متن خودکار هوش مصنوعی همراه باشد.


مقاله‌های مرتبط:داستان برند: فیسبوک، وبسایتی که تعریف اینترنت را تغییر دادآموزش جامع اینستاگرام: تمامی ترفندها از صفر تا صداینستاگرام اعلام کرده برنامه‌های بیشتری برای بهبود دسترسی افراد کم‌توان دارد؛ اما اطلاعات بیشتری دراین‌زمینه ارائه نکرده است. فیسبوک، مالک اینستاگرام، هم در سال‌های اخیر با اضافه‌کردن متن جایگزین در اپلیکیشن موبایل و ارائه‌ی زیرنویس همزمان در ویدئوهای زنده، گام‌های مشخصی برای بهترشدن تجربه‌ی کاربری افراد کم‌توان برداشته است.


بیشتر بخوانید: اینستاگرام قابلیت Close Friends را برای بخش استوری معرفی کرد اینستاگرام، ظاهر صفحه‌ پروفایل کاربرانش را تغییر می‌دهد اینستاگرام فالوورهای فیک را از حساب‌های کاربری حذف می‌کند اینستاگرام به‌طور تصادفی رمز عبور برخی کاربران را افشا کرد اینستاگرام از این پس میزان حضور کاربر را نمایش می‌دهد.