امروز چهارشنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

با دعوت دوستان خود به پالسین، بدون قرعه‌کشی PS4 برنده شوید!          اقتصاد گیگ چگونه موجب افزایش تنوع کار می‌شود؟          شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران          مدیریت آسان ویدیوکنفرانس‌ها با دستگاه کنترل جدید Tap لاجیتک          ظهور آرمانشهرهای سوسیالیستی؛ آغاز طرح آزمایشی درآمد پایه عمومی در هند          جعبه گشایی نوکیا ایکس 7          راهنمای خرید چادر مسافرتی          نگرانی از گرمای بی سابقه قطب شمال          نگاهی به فروشگاه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ          کشف مواد مخدر شیشه از داخل شارژر موبایل          ادامه فشارها بر هواوی؛ کشورهای اروپایی نیز روابط تجاری را با هواوی قطع می‌کنند          بهترین مرورگرهای وب در سال 2018         
نام پردازنده‌ی پرچمدار کوالکام Snapdragon 8150 نخواهد بود

کوالکام نسل بعدی پردازنده‌ی پرچم‌دار موبایلش را در Snapdragon Technology Summit معرفی خواهد کرد که از ۱۳ تا ۱۵آذر برگزار می‌شود.


به احتمال فراوان، تمرکز اصلی این برنامه‌ی سه‌روزه روی فناوری 5G خواهد بود و معرفی محصولات جدید اپراتورها و تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ را شاهد خواهیم بود.در گذشته، نام‌های تراشه‌‌های اسنپدراگون از روند S1/S2/S3/S4 پیروی می‌کردند.


سپس، این روند تغییر کرد و شاهد الگوی نام‌گذاری کنونی به شکل 200/400/600/700/800 بودیم. تا امروز، احتمالاتی مبنی بر تغییر دوباره‌ی این الگوی نام‌گذاری به‌گوش می‌رسید.


به‌همین‌دلیل وقتی پردازنده‌ای با نام sm8150 در بنچ‌مارک‌ها رؤیت شد، همه تصور می‌کردند نام آن اسنپدراگون 8150 خواهد بود. باوجوداین، گزارش جدید PCMag این احتمال را رد می‌کند و می‌گوید sm8150 صرفاً نام داخلی این چیپ است و با اسم متفاوتی عرضه خواهد شد.


این گزارش نامی برای اسنپدراگون جدید ارائه نداده و فقط می‌گوید نام آن یا اسنپدراگون 855 است یا اینکه Qualcomm چیپ‌هایی را که از فناوری 5G بهره می‌برند، با الگوی جدیدی نام‌گذاری خواهد کرد. به‌هرحال، آنچه مسلم است نام جدید Snapdragon 8150 نخواهد بود.


ازآنجایی‌که اخیراً مودم‌های این شرکت از مدل X24 در نسل 4G به‌نام X50 برای 5G رسیدند، شاید این SoC جدید هم اسنپدراگون 5000 نامیده شود. همچنین، شنیده بودیم این چیپ قرار است سه گروه هسته‌ی پردازشی یا دو گروه اصلی و یک گروه برای پردازش‌های سنگین داشته باشد که این گزارش جدید می‌گوید دراین‌باره هم نباید چندان مطمئن باشیم.


علاوه‌براین، به‌نظر می‌رسد کوالکام در‌حال‌کار روی چیپ دیگری برای لپ‌تاپ‌های ویندوزی با اسم رمز sm8180 است؛ اما دراین‌زمینه هم احتمالاً نام نهایی آن اسنپدراگون 8180 نخواهد بود.بیشتر بخوانید: دادگاه اپل و کوالکام ۲۶ فروردین برگزار می‌شود جزئیات فنی احتمالی منتسب به اسنپدراگون 8150 فاش شد کوالکام ۱۳ آ‌ذر از تراشه‌ قدرتمند اسنپدراگون 8150 رونمایی می‌کند تراشه قدرتمند اسنپدراگون 8150 کوالکام ۱۳ آذرماه معرفی می‌شود کوالکام و ایجاد کمپین علیه شرکت یک تریلیون دلاری اپل.