امروز سه شنبه ، ۱۳۹۸/۰۲/۰۳

ابزارهای ویرایش متن

تایپ سریع

ربات

پروکسی تلگرام

ستاره میشلن و داستان جذاب شکل گیری آن          راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت پنجم: تافل)          زیباترین کاشی کاری های جهان را در این مکان ها به تماشا بنشینید          چند ترفند ساده عکاسی که باید بدانید          از «براق» تا «طوفان»؛ خودروهای زرهی که در ایران ساخته شدند          پنج کتابی که بیل گیتس برای خواندن یا هدیه دادن، توصیه می‌کند          کاهش تولید بی‌سابقه در صنعت خودروسازی ایران          شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران          ظهور آرمانشهرهای سوسیالیستی؛ آغاز طرح آزمایشی درآمد پایه عمومی در هند          نگاهی به فروشگاه نرم‌افزاری و اپلیکیشن‌های کاربردی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ          دستور قاطع رئیس کل بانک مرکزی برای اتصال به دولت الکترونیک          بهترین مرورگرهای وب در سال 2018         
تغییرات مدیریتی ال‌ جی به امید نجات بخش گوشی‌های هوشمند

امسال ال‌جی در زمینه‌ی عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچمدار، عملکرد آشفته‌ای داشته است و سعی کرده با عرضه‌ی مدل‌های مختلف بالاخره یکی را بر سر زبان‌ها بیندازد؛ درست مثل سربازی که چشم‌بسته تیراندازی می‌کند تا درنهایت تیری به هدف بخورد.


درحالی که مدل‌های V40 ThinQ، V35 ThinQ و حتی G7 ThinQ دستگاه‌های بسیار خوبی هستند، ولی بی‌شک فروش آن‌ها به‌دلیل عدم تمرکز این شرکت و همچنین قیمت‌های عجیب‌وغریب آن تحت تأثیر منفی قرار گرفته است.البته این شرکت بزرگ به این سادگی بازار شیرین گوشی‌های هوشمند را تسلیم رقبای خود نمی‌کند و با تغییرات مدیریتی و سازمانی، سعی بر زنده نگه داشتن برند خود در این بازار دارد.


اخیراً ال‌جی تصمیم گرفته تا مدیر بخش سرگرمی‌های خانگی (Home Entertainment) را به‌عنوان مسئول تجارت گوشی‌های هوشمند خود نیز منصوب کند.گفته می‌شود ‌برایان کوان که توسط رسانه‌ی منتشرکننده‌ی خبر انتصابش به این سمت "متخصص تغییر" خوانده شده، در تبدیل ال‌جی به یکی از پیشتازان صنعت تلویزیون، رایانه و محصولات صوتی نقشی حیاتی ایفا کرده است.


به‌نظر می‌رسد که LG سرانجام مرد تغییر در بازار گوشی‌های هوشمند خود را پیدا کرده است؛ همان‌گونه که بخش سرگرمی‌های خانگی این شرکت به یک ماشین پول‌سازی برای آن تبدیل شده است. برای مثال، در طول سه‌ماهه‌‌ی سوم سال ۲۰۱۸، محصولات صوتی و تصویری ال‌جی سودی ۲۹۰ میلیون دلاری را نصیب این شرکت کرده، درحالی که بخش دستگاه‌های تلفن همراه آن ضرری بیش از ۱۳۰ میلیون دلار به آن تحمیل کرده است.


مقاله‌های مرتبط:ال جی مدیران بخش‌های موبایل و فناوری خود را تغییر داد افزایش سود ال جی در تابستان ۲۰۱۸ به واسطه کاهش ضرردهی بخش موبایل تغییرات سازمانی اخیر که با هدف افزایش نقاط قوت و فرصت‌های ال‌جی انجام شده است، درست یک سال پس از تغییرات مدیریتی و تجاری این شرکت با هدف افزایش رقابت انجام می‌گیرد.ال‌جی در آبان ماه (نوامبر) سال گذشته هوانگ ژانگ هوان را به‌عنوان مدیر بخش موبایل این شرکت منصوب کرد؛ ولی علی‌رغم عملکرد موفقیت‌آمیز او در بهبود تضمین کیفیت و افزایش بهره‌وری توسعه‌ی محصولات، تلاش‌های وی برای سودآور کردن این بخش برای ال‌جی بی‌ثمر بود.


ال‌جی که حتی در فهرست هفت فروشنده‌ی برتر گوشی‌های هوشمند جهان نیز قرار ندارد، در کشور آمریکا پس از اپل و سامسونگ، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده و پتانسیل بالایی برای رشد بیشتر دارد. باید منتظر ماند و دید که آیا تغییرات مدیریتی جدید صورت‌گرفته در بخش موبایل این شرکت می‌تواند نقش ‌ال‌جی را در بازار گوشی‌های هوشمند پررنگ‌تر کند یا خیر.


شاید خلاص شدن از برند ThinQ اولین گام برای شروعی دوباره باشد.نظر شما چیست؟ آیا ال‌جی می‌تواند به یکی از تولید‌کنندگان بزرگ گوشی‌های هوشمند تبدیل شود؟بیشتر بخوانید: از گوشی‌های سال ۲۰۱۹ چه انتظاراتی داشته باشیم؟ ال جی پتنت گوشی هوشمند با نمایشگر منعطف ثبت کرد فروش گوشی‌های هوشمند سامسونگ ۱۳درصد کاهش یافت پتنت جدید ال جی خبر از گوشی هوشمندی با ماژول دوربین ۱۶ گانه می‌دهد ال جی سه نام برای گوشی هوشمند تاشدنی ثبت می‌کند.