امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
آموزش طراحی تجربه‌ی کاربری؛ قسمت ششم: تحقیقات کاربر          نگاتیوهای جنگ «خودخوری» می‌کنند          ارتش یمن از تسلیحات بازدارنده علیه ناقضان توافق صلح استفاده خواهد کرد          حسن صالحی خمینی، شاعر اهل‌بیت (ع) درگذشت+صدای شاعر          صالحی خطاب به اروپا: اگر اعتماد از بین برود همه بازی را می‌بازند          بهترین مرورگرهای وب در سال 2018          افتتاح بازارچه مرزی مشترک پاکستان و ایران          کانال دم؛ کانالی که ناپلئون برای مقابله با ارتش بریتانیا ساخت          اصطلاحاتی که فقط سربازها می‌دانند!          بیش از 50 نفر در پی اعتراضات دیروز فرانسه دستگیر شده‌اند          کانال‌های برتر یوتیوب با قیمت‌های میلیون دلاری خرید‌ و فروش می‌شوند          با وجود صرف هزاران میلیارد تومان سندی در حوزه آمایش سرزمینی تهیه نشده است         
گوگل روی استارتاپ ژاپنی ABEJA سرمایه‌گذاری می‌کند

رقم معامله‌ی جدید گوگل روی ABEJA هنوز مشخص نیست، اما پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۱۰ میلیون دلار نبوده است؛ زیرا استارتاپ ۶ ساله‌ی ABEJA جدیدا تأکید کرده که تا امروز ۶ میلیارد ین ژاپن معادل ۵۳ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران دریافت کرده است.


از طرفی طبق اعلام کرانچ‌بیس در گذشته این استارتاپ سرمایه‌ی ۴۵ میلیون دلاری جذب کرده، این یعنی هشت میلیون دلار از سرمایه‌ی دریافتی این استارتاپ فاش نشده است. البته این مبلغ هم می‌تواند سرمایه‌گذاری جدید گوگل را پوشش دهد و هم یکی دیگر از سرمایه‌گذاری‌های ناشناخته‌ی این استارتاپ در سال ۲۰۱۴ را توجیه کند.


اعداد و ارقام را که کنار بگذاریم، معامله‌ی این دو شرکت توجه زیادی را به خود جلب کرده است، نه تنها به این دلیل که گوگل بعد از مدت‌ها در ژاپن سرمایه‌گذاری کرده بلکه به دلیل ماهیت استراتژیک آن. ABEJA در بیانیه‌ای اعلام کرده با گوگل در زمینه‌ی هوش مصنوعی و راه‌حل‌های یادگیری ماشین در بخش‌های مختلف از جمله خرده‌فروشی و تولید، پیدا کردن راه‌‌حل‌های هوش مصنوعی و رشد بخش هوش مصنوعی ژاپن همکاری خواهد کرد.


هسته‌ی اصلی این استارتاپ ارائه‌ی پلتفرمی است که با استفاده از یادگیری ماشین به بیش از ۱۵۰ شرکت در مورد تجزیه و تحلیل کسب‌وکار و ارائه‌ی چشم‌اندازی از داده‌هایشان کمک کند. این استارتاپ، محصولی تخصصی برای مغازه‌های خرده‌فروشی دارد که با توجه به داده‌های جمع‌آوری‌شده از مشتری‌ها و سایر داده‌ها، خدماتی را ارائه می‌دهد و تابه‌حال حدود ۱۰۰ شرکت از این خدمات استفاده کرده‌اند.


شینیچی ایب، مدیر خدمات ابری گوگل ژاپن می‌گوید:ABEJA قابلیت‌های تکنیکی و یادگیری ماشین قوی دارد و به‌دلیل عملکرد خوب در همکاری و ارائه‌ی راه‌حل‌های تأثیرگذار و کاربردی در صنعت شناخته‌شده است. این سرمایه‌گذاری راه را برای همکاری با ABEJA در ارائه‌ی راه‌حل‌های نوآورانه در خرده‌فروشی، تولید و سایر جنبه‌ها هموار کرده است.


گوگل تأکید زیادی روی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در چین داشته به‌طوری که سال گذشته آزمایشگاه مخصوصی را در بیجینگ راه‌اندازی کرده؛ اما بخش عمده‌ی تمرکز آن و آزمایشگاه‌های اصلی گوگل در اروپا و آمریکا قرار داد. گوگل استارتاپ‌هایی در زمینه‌ی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین از چین و هند را نیز خریداری کرده است اما همه‌ی آن‌ها به‌منظور گسترش تیم‌های داخلی این شرکت و ایجاد خدماتی در راستای رشد بازار محلی بوده‌اند.


بیشتر بخوانید: Files، نر‌م‌افزار مدیریت فایل‌ گوگل از اتصال OTG پشتیبانی می‌کند گوگل نتایج جستجو را حتی هنگام خروج از حساب کاربری‌ شخصی سازی می‌کند محاسبات کوانتومی می‌تواند زیرساخت فیزیکی را متحول کند هوش مصنوعی آلفازیرو دیپ مایند در مسابقات شطرنج و شوگی پیروز شد گرفتاری هوش مصنوعی در دام وهم و خیال چه تبعاتی دارد؟.