امروز شنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
شهادت 2 نفر از نیروهای گشت کلانتری 13 بندر امام          بیسو T3 / تی 3؛ مشخصات فنی، قیمت و هر چه درباره آن باید بدانید          افتتاح بازارچه مرزی مشترک پاکستان و ایران          برگزاری دوره‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و فضای مجازی برای مشاوران پرورشی تهران          کانن سهم عمده‌ بازار بدون آینه‌ها را در ژاپن تصاحب کرد          راهنمای خرید چادر مسافرتی          از قلم‌افتاده‌های طرح حمایتی دولت در انتظار مساعدت/ احتمال خطا در واریز؛برخی ۲بار گرفتند          روحانی چرا هنجارشکنی می کند؟          راهنمای تحصیل در خارج از کشور (قسمت پنجم: تافل)          ۱۱۰۰ روستا تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفتند          تماس با فرازمینی‌ها؛ امواج رادیویی یا اشعه ایکس کدام مفید‌تر است؟          یادگیری ماشین و مسائل حل‌نشدنی در ریاضیات         
مدیرعامل موزیلا از تصمیم مایکروسافت مبنی بر بازسازی اج ناراضی است

کریس بیرد، مدیرعامل موزیلا، از تصمیم مایکروسافت مبنی بر تغییر و تحول مرورگر اج با استفاده از پروژه‌ی متن‌باز کرومیوم ناراضی است.


کرومیوم اساس مرورگر کروم محسوب می‌شود. روز گذشته، او در وبلاگ موزیلا نوشت:با پذیرش کرومیوم، مایکروسافت کنترل به‌مراتب بیشتر زندگی اینترنتی را به‌دست گوگل می‌سپارد.


بیرد در یادداشتش تغییر رویه‌ی مایکروسافت را محکوم می‌کند. با‌این‌حال وی اذعان می‌کند تصمیم ردموندی‌ها از دیدگاه تجاری احتمالا منطقی به‌نظر می‌رسد.


درعین‌حال، مدیرعامل موزیلا کاربران کروم را ترغیب می‌کند به‌جای این مرورگر، فایرفاکس موزیلا را امتحان کنند. بیرد درادامه افزود:تصمیم مایکروسافت پیشرفت را برای فایرفاکس دشوارتر خواهد کرد؟ احتمال دارد.


قدرتمندسازی بیشتر گوگل از دیدگاه‌های بسیار خطرناک است.مدیرعامل موزیلا با یادآوری انحصار مایکروسافت در بازار مرورگرها در اوایل دهه‌ی ۲۰۰۰ و پیش از ظهور فایرفاکس مدعی می‌شود تاریخ احتمالا در آستانه‌ی تکرار خود است.


با‌این‌حال، این‌بار گوگل کنترل این بازار را دردست خواهد داشت. براساس اظهارات کریس بیرد، اگر محصولی همچون کرومیوم سهم بازار را به‌اندازه‌ی کافی دراختیار داشته باشد، توسعه‌دهندگان وب و کسب‌وکارها راحت‌تر می‌توانند این نگرانی را کنار بگذارند که خدمات و وب‌سایت‌هایشان با هر مرورگر دیگری به غیر از کرومیوم سازگار است یا خیر.


البته، این وضعیت ممکن است برای موزیلا کشنده باشد که به نرم‌افزار متن‌باز اختصاصی‌اش به‌نام «کوانتوم گکو» افتخار می‌کند. بیرد می‌گوید:کگو همان نرم‌افزاری است که به‌عنوان بخشی از به‌روزرسانی سال ۲۰۱۷، به مرورگر متمرکز بر حریم شخصی فایرفاکس کمک کرد دوبرابر سریع‌تر شود.


استفاده‌ی شما از فایرفاکس به توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها کمک می‌کند اندیشه‌ی خود را از کروم فراتر ببرند و این مسئله به فایرفاکس و موزیلا کمک می‌کند زندگی کلی را در اینترنت بهبود بخشند و گزینه‌های امنیتی و رقابت بیشتر را فراهم کنند.گوگل کروم با اختلاف محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی دنیا محسوب می‌شود.


به گزارش وب‌سایت Statista، این مرورگر بیش از ۶۷درصد از سهم بازار جهانی مرورگرها را دراختیار دارد و در جایگاه دوم، فایرفاکس با سهم کمتر از ۱۱درصدی در تعقیب آن است. مایکروسافت اج نیز فقط با ۴.


۲۴درصد پشت‌سر اینترنت اکسپلورر با ۶.۹۷درصد و سافاری با ۵.


۱۳درصد قرار دارد.به‌گفته‌ی مایکروسافت، مرورگر ارتقایافته‌ی اج علاوه بر ویندوز ۱۰، دردسترس مک و ویندوز ۷ و ویندوز ۸ نیز قرار خواهد گرفت.


ردموندی‌ها وعده می‌دهند تغییرات انجام‌شده در بطن مرورگر اج در یک سال آینده، سازگاری بهتر وب را برای مشتریان این شرکت و انسجام بیشتر وب را برای تمام توسعه‌دهندگان وب فراهم خواهد کرد.بیشتر بخوانید: مایکروسافت با وجود افزایش ارزش، با مشکلات متعددی روبه‌رو است سوءاستفاده‌ سایت‌های آلوده از باگ یازده ساله‌ فایرفاکس مایکروسافت بازسازی مرورگر اج با استفاده از کرومیوم را تایید کرد بهترین مرورگرهای وب در سال 2018 هوش مصنوعی گوگل حالت، صدا، زمان و احساس جملات را تغییر می‌دهد.