امروز یکشنبه ، ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
مصرف روغن ماهی باعث بهبود بیماری آسم در جوانان نمی شود          اقتصاد گیگ چگونه موجب افزایش تنوع کار می‌شود؟          از ماتریکس ایرانی تا جراح مشهور جهانی          شهر زیرزمینی کیش نمایش هنر حفر کاریز در ایران          تولید و تجارت بخش کشاورزی باید «قراردادی» شود          تماشا کنید: قدرت استتار خارق‌العاده حیوانات در طبیعت          سیاره آبی با تغییرات اقلیمی به مراتب آبی‌تر خواهد شد          زیباترین کاشی کاری های جهان را در این مکان ها به تماشا بنشینید          ۱۱۰۰ روستا تحت پوشش تلفن همراه قرار گرفتند          با وجود صرف هزاران میلیارد تومان سندی در حوزه آمایش سرزمینی تهیه نشده است          لایحه اصلاح قانون وظایف وزارت ارشاد اعلام وصول شد          مردان و زنان کارگر آمریکایی سالانه چقدر درآمد دارند؟         
مدیر مالی هواوی به‌دلیل نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران در کانادا بازداشت شد

به‌گزارش وب‌سایت The Global and Mail، مِنگ وانژو، مدیر مالی بزرگترین تولیدکننده‌ی تجهیزات ارتباطی و دومین تولیدکننده‌ی بزرگ گوشی‌های هوشمند در دنیا، در ونکوورِ کانادا به ظن همکاری تجاری با ایران و زیرپا گذاشتن تحریم‌های ایالات‌متحده علیه این کشور، بازداشت شد.


اکنون هواوی این خبر را به‌صورت رسمی تأیید کرده است. طبق گفته‌ی این شرکت چینی، منگ، دختر بنیان‌گذار هواوی تحت اتهامات نامشخص اکنون از کانادا به ناحیه‌ی شرقی نیویورک منتقل شده است.


سخنگوی هواوی در گفتگو با وب‌سایت تک‌کرانچ گفته است:شرکت، درباره‌ی اتهامات ارائه‌شده اطلاعات کمی در دست دارد و درباره‌ی تخلف‌های خانم منگ ابداً مطلع نیست. ما بر این باور هستیم که سیستم قانونی کانادا و ایالات متحده در نهایت به یک جمع‌بندی خواهند رسید.


هواوی به‌صورت تمام‌و‌کمال مطابق مقررات موجود عمل می‌کند؛ از جمله قانون‌های تحریمی که توسط سازمان ملل متحد، ایالات متحده و اتحادیه‌ی اروپا وضع شده‌اند.طبق گزارش‌ها، خانم منگ از اول دسامبر در بازداشت به‌‌سر می‌برد و قرار است در روز جمعه‌ به محکومیت‌های وی رسیدگی شود.


تنش‌ها بین قانون‌گذاران آمریکایی و هواوی از سال ۲۰۱۶ به بعد بالا گرفته است. حال در اثر جنگ تجاری بین این دو غول اقتصادی جهان، آتش این تنش‌ها بیشتر از هر زمان دیگری شعله‌ور شده است.


در ماه اوت، دونالد ترامپ دستوری را صادر کرد که بر طبق آن، مؤسسات دولتی را از استفاده از محصولات هواوی و ZTE منع می‌کرد. در همین حین، قانون‌‌گذاران ایالات متحده آمریکا طی نامه‌ای که به نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو ارسال کرده‌اند، از وی خواسته‌اند که هواوی را از زنجیره‌ی تأمین‌کنندگان تجهیزات 5G کنار بگذارد.


بیشتر بخوانید: ایده‌ متفاوت برای تغییر کاربری پارکینگ خودروها در لس‌آنجلس جنگ تراشه‌ها: چین، آمریکا و تلاش برای برتری در عصر سیلیکون گمرک دستگاه‌های جدید شامل طرح رجیستری را اعلام کرد محدودیت تراکنش بانکی برای هر کد ملی آغاز شد واردات تلفن همراه درمقایسه‌با سال گذشته ۱۹ درصد افزایش یافت.