امروز شنبه ، ۱۴۰۱/۰۴/۱۱
بدان
کلیه مقالات

بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به نظیر:

Bitcoin:A Peer-to-Peer Electronic Cash System:

بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به نظیر:

چکیده.

یک نسخه کاملاً همتا از پول نقد الکترونیکی باعث می شود پرداخت های آنلاین بطور مستقیم از یک طرف به طرف دیگر بدون مراجعه به یک موسسه مالی ارسال شود.

امضاهای دیجیتال بخشی از راه حل را ارائه می دهند ، اما اگر شخص ثالث مورد اعتماد هنوز هم برای جلوگیری از هزینه های مضاعف لازم باشد ، مزایای اصلی از بین می رود.

ما یک راه حل برای مشکل دو برابر هزینه با استفاده از شبکه همتا به همسالان پیشنهاد می کنیم.

معاملات شبکه با استفاده از هک کردن آنها به زنجیره ای از اثبات کار مبتنی بر هش ، تشکیل پرونده ای را می دهد که بدون تغییر مجدد اثبات کار قابل تغییر نیست.

طولانی ترین زنجیره نه تنها به عنوان اثبات توالی رویدادهایی که شاهد آن هستیم ، بلکه اثبات این است که ناشی از بزرگترین استخر قدرت پردازنده است.

تا زمانی که اکثر قدرت پردازنده توسط گره هایی که برای حمله به شبکه همکاری نمی کنند کنترل شود ، آنها طولانی ترین حمله کننده زنجیره ای و فرعی را تولید می کنند.

خود شبکه به ساختار حداقل نیاز دارد.

پیام ها به بهترین وجه تلاش می شوند و گره ها می توانند شبکه را به خواست خود ترک کرده و مجدداً بپیوندند و طولانی ترین زنجیره اثبات کار را به عنوان اثبات آنچه اتفاق افتاده است بپذیرند.

1. معرفی:

تجارت در اینترنت تقریباً منحصراً به مؤسسات مالی متکی است که به عنوان اشخاص ثالث مورد اعتماد برای پردازش پرداختهای الکترونیکی خدمت می کنند.

در حالی که این سیستم برای بسیاری از معاملات به اندازه کافی خوب کار می کند ، هنوز از نقاط ضعف ذاتی مدل اعتماد مبتنی بر رنج رنج می برد.

معاملات کاملاً غیرقابل برگشت ، واقعاً امکان پذیر نیست ، زیرا موسسات مالی نمی توانند از واسطه اختلافات جلوگیری کنند.

هزینه واسطه گری هزینه های معامله را افزایش می دهد ، حداقل اندازه معاملات عملی را محدود می کند و امکان انجام معاملات کوچک اتفاقی را نیز قطع می کند و در از دست دادن توانایی انجام پرداخت های غیر برگشت پذیر برای خدمات غیر قابل برگشت هزینه گسترده تری نیز دارد.

با امکان واژگونی ، نیاز به اعتماد گسترش می یابد.

بازرگانان باید نسبت به مشتریان خود محتاط باشند و از آنها برای اطلاعات بیشتر از آنچه در غیر این صورت نیاز داشتند ، استفاده کنند.

درصد مشخصی از کلاهبرداری غیرقابل اجتناب است.

با استفاده از ارز فیزیکی می توان از این هزینه ها و عدم قطعیت های پرداخت به صورت حضوری جلوگیری کرد ، اما هیچ مکانیسمی وجود ندارد که بتواند از طریق کانال ارتباطی بدون داشتن یک شخص قابل اعتماد پرداخت از طریق کانال ارتباطی را انجام دهد.

آنچه لازم است یک سیستم پرداخت الکترونیکی مبتنی بر اثبات رمزنگاری به جای اعتماد است و به هر دو طرف تمایل اجازه می دهد بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد مستقیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

معامله هایی که از نظر محاسباتی غیرقابل عملی هستند ، از فروشندگان در برابر کلاهبرداری محافظت می کنند ، و مکانیسم های معمول سپردن به راحتی می توانند برای محافظت از خریداران اجرا شوند.

در این مقاله ، ما یک راه حل برای مشکل دو برابر هزینه با استفاده از یک سرور به همسالان توزیع شده همتا برای ارائه اثبات محاسباتی از ترتیب زمانی معاملات انجام می دهیم.

این سیستم تا زمانی امن است که گره های صادقانه بیش از هر گروه همکاری گره های حمله کننده ، قدرت پردازنده بیشتری را کنترل کنند.

2- معاملات:

ما یک سکه الکترونیکی را به عنوان زنجیره ای از امضاهای دیجیتال تعریف می کنیم.

هر مالک با امضای دیجیتالی هش از معامله قبلی و کلید عمومی مالک بعدی ، سکه را به دیگری منتقل می کند و این موارد را به انتهای سکه اضافه می کند.

یک گیرنده می تواند امضاها را تأیید کند تا زنجیره مالکیت را تأیید کند.

مشکل البته این است که گیرنده نمی تواند تأیید کند که یکی از صاحبان سکه دو برابر نکرده است.

یک راه حل معمول معرفی یک مقام مرکزی معتبر یا نعناع است که هر معامله را برای هزینه های مضاعف بررسی می کند.

پس از هر معامله ، سکه باید برای تهیه سکه جدید به نعنا برگردانده شود و فقط به سکه های صادر شده مستقیم از نعنا اعتماد داده می شود که دو برابر نباشند.

مشکل این راه حل این است که سرنوشت کل سیستم پول بستگی به شرکتی دارد که نعناع را اداره می کند ، و هر معامله ای نیز باید مانند یک بانک از طریق آنها عبور کند.

ما به روشی نیاز داریم تا بدانیم که صاحبان قبلی هیچگونه معاملات قبلی را امضا نکرده اند.

برای اهداف ما ، اولین معامله همان معامله ای است که به حساب می آید ، بنابراین ما به تلاش های بعدی برای دو برابر کردن اهمیت نمی دهیم.

تنها راه تأیید عدم وجود معامله آگاهی از کلیه معاملات است.

در مدل مبتنی بر نعناع ، نعناع از تمام معاملات آگاه بود و تصمیم گرفت که ابتدا به کدام یک برسد.

برای تحقق این امر بدون داشتن یک شخص قابل اعتماد ، معاملات باید به صورت علنی اعلام شوند [1] ، و ما به یک سیستم نیاز داریم تا شرکت کنندگان در مورد تاریخ واحدی از نظمی که در آن دریافت شده به توافق برسند.

گیرنده به اثبات نیاز دارد که در زمان انجام هر معامله ، اکثر گرهها توافق کردند که اولین بار دریافت شده است.

3- سرور Timestamp:

راه حل پیشنهادی ما با یک سرور timestamp شروع می شود.

یک سرور timestamp با استفاده از یک هش یک بلوک از موارد برای زمان بندی شدن و انتشار گسترده هش ، مانند روزنامه یا پست Usenet ، کار می کند [2-5].

زمان سنج ثابت می کند که داده ها باید در آن زمان وجود داشته باشد ، بدیهی است ، برای ورود به هش.

هر علامت زمانی شامل پرچم زمانی قبلی در هش است و یک زنجیره را تشکیل می دهد ، و هر یک از نشانه های زمانی اضافی که قبل از آن را تقویت می کند.

4- اثبات کار:

برای پیاده سازی سرور Timestamp توزیع شده به صورت همتا ، نیاز به استفاده از یک سیستم اثبات کار مشابه Hashcash Adam Back's [6] ، به جای پست های روزنامه یا Usenet داریم.

اثبات کار شامل اسکن برای مقداری است که هنگام هش کردن ، مانند SHA-256 ، هش با تعدادی بیت صفر شروع می شود.

متوسط ​​کار مورد نیاز در تعداد صفر بیت مورد نیاز نمایی است و با اجرای یک هش تک قابل اثبات است.

برای شبکه timestamp ، اثبات کار را با افزایش یک عدم توجیه در بلوک پیاده سازی می کنیم تا زمانی که مقداری پیدا نشود که به هش بلوک بیت های صفر لازم را می دهد.

هنگامی که تلاش CPU برای جلب رضایت اثبات کار هزینه شد ، بلوک بدون مجدد کار قابل تغییر نیست.

همانطور که بلوک های بعدی بعد از آن زنجیر می شوند ، کار برای تغییر بلوک شامل دوباره سازی مجدد همه بلوک ها پس از آن است.

اثبات کار همچنین مشکل تعیین نمایندگی را در تصمیم گیری های اکثریت حل می کند.

اگر اکثریت مبتنی بر یک آدرس IP-یک-رأی بودند ، توسط هر کسی که قادر به اختصاص IP های زیادی باشد ، می توان آن را واژگون کرد.

اثبات کار در اصل یک پردازنده یک رأی است.

تصمیم اکثریت طولانی ترین زنجیره است که بیشترین تلاش اثبات کار را برای سرمایه گذاری در آن انجام داده است.

اگر اکثر قدرت پردازنده توسط گره های صادق کنترل شود ، زنجیره صادقانه سریعتر رشد می کند و از هر زنجیره رقابتی فراتر می رود.

برای تغییر یک بلوک گذشته ، یک مهاجم باید اثبات کار بلوک و کلیه بلوک ها را پس از آن تنظیم مجدد کند و سپس کار گره های صادق را تسخیر کند و از آن پیشی بگیرد.

بعداً نشان خواهیم داد که با اضافه شدن بلوکهای بعدی ، احتمال حمله مهاجمین کندتر به صورت نمایی کاهش می یابد.

برای جبران افزایش سرعت سخت افزار و افزایش علاقه به گره های در طی زمان ، مشکل اثبات کار با یک میانگین متحرک که به طور متوسط ​​تعداد بلوک در ساعت را هدف قرار می دهد تعیین می شود.

اگر خیلی سریع تولید شوند ، مشکل افزایش می یابد.

5- شبکه:

مراحل اجرای شبکه به شرح زیر است:

1) معاملات جدید به همه گره ها پخش می شود.

2) هر گره معاملات جدیدی را به صورت بلوک جمع می کند.

3) هر گره برای یافتن اثبات کار دشوار برای بلوک خود کار می کند.

4) هنگامی که یک گره اثبات کار را می یابد ، این بلوک را برای همه گره ها پخش می کند.

5) گره ها بلوک را فقط در صورتی قبول می کنند که کلیه معاملات موجود در آن معتبر بوده و قبلاً هزینه نشده باشد.

6) گره ها با کار بر روی ایجاد بلوک بعدی در زنجیره ، با استفاده از هش بلوک پذیرفته شده به عنوان هش قبلی ، پذیرش بلوک را ابراز می کنند.

گره ها همیشه طولانی ترین زنجیره را صحیح می دانند و در گسترش آن تلاش می کنند.

اگر دو گره نسخه های مختلف بلوک بعدی را بطور همزمان پخش کنند ، ممکن است برخی گره ها ابتدا یک یا دیگری را دریافت کنند.

در این حالت ، آنها روی اولین کسی که دریافت کرده اند کار می کنند ، اما در صورت طولانی تر شدن شاخه دیگر نیز صرفه جویی می شوند.

وقتی اثبات بعدی کار پیدا شد و یک شاخه طولانی تر شود ، کراوات شکسته می شوند. گره هایی که در شاخه دیگر کار می کردند ، به شاخه دیگر تغییر می کنند.

پخش تراکنش جدید لزوماً نیازی به رسیدن به همه گره ها ندارد.

تا زمانی که به گره های زیادی برسند ، قبل از مدت طولانی وارد یک بلوک می شوند.

پخش بلوک همچنین نسبت به پیامهای افتاده تحمل دارد.

اگر یک گره بلوکی را دریافت نکند ، هنگام دریافت بلوک بعدی آن را درخواست می کند و متوجه می شود یکی از دست رفته آن است.

6- تشویقی:

طبق قرارداد ، اولین معامله در یک بلوک یک معامله ویژه است که یک سکه جدید متعلق به خالق بلوک را شروع می کند.

این انگیزه گره ها برای پشتیبانی از شبکه را فراهم می کند و راهی برای توزیع اولیه سکه ها در گردش فراهم می کند ، زیرا هیچ مرجع مرکزی برای صدور آنها وجود ندارد.

اضافه کردن ثابت مقدار سکه های جدید مشابه کارگران طلا است که برای افزودن طلا به گردش خون منابع خود را اختصاص می دهند.

در مورد ما ، زمان مصرف برق و مصرف برق است.

مشوق نیز می تواند با هزینه های معامله تأمین شود.

اگر مقدار خروجی یک معامله کمتر از مقدار ورودی آن باشد ، تفاوت یک هزینه معامله است که به ارزش تشویقی بلوک حاوی معامله اضافه می شود.

هنگامی که تعداد سکه های از پیش تعیین شده وارد گردش شوند ، انگیزه می تواند کاملاً به هزینه های معاملات معامله شود و کاملاً عاری از تورم باشد.

انگیزه ممکن است به تشویق گره ها برای صداقت کمک کند.

اگر یک مهاجمان حریص بتواند قدرت بیشتری از CPU را نسبت به همه گره های صادقانه جمع کند ، او مجبور است از طریق استفاده از آن برای جعل افراد با سرقت پرداخت های خود یا استفاده از آن برای تولید سکه های جدید ، انتخاب کند.

او باید بازی با این قوانین سود بیشتری را پیدا کند ، قوانینی که به او سکه های جدید بیشتری نسبت به همه افراد دیگر می بخشند ، تا تضعیف سیستم و اعتبار ثروت خودش.

7- بازپس گیری فضای دیسک:

هنگامی که آخرین تراکنش در یک سکه در زیر بلوک های کافی دفن شود ، معاملات صرف شده قبل از آن را می توان صرفه جویی کرد تا فضای دیسک ذخیره شود.

برای تسهیل در این امر بدون شکستن هش بلوک ، معاملات در یک درخت مرکل [7] [2] [5] انجام می شود ، و فقط ریشه در هش بلوک وجود دارد.

بلوک های قدیمی می توانند با قطع کردن شاخه های درخت جمع شوند.

نیش های داخلی نیازی به ذخیره ندارند.

یک هدر بلاک بدون تراکنش حدود 80 بایت خواهد بود.

اگر تصور کنیم بلوک ها در هر 10 دقیقه ساخته می شوند ، 80 بایت * 6 * 24 * 365 = 4.2MB در سال است.

با سیستم های رایانه ای که از سال 2008 به طور معمول با 2 گیگابایت رم به فروش می رسند ، و قانون مور پیش بینی کننده رشد فعلی 1.2 گیگابایت در سال است ، حتی اگر هدرهای بلوک باید در حافظه نگه داشته شوند ، ذخیره سازی مشکلی ایجاد نمی کند.

8- تأیید پرداخت ساده:

تأیید پرداخت بدون اجرای گره کامل شبکه امکان پذیر است.

کاربر فقط باید یک نسخه از هدرهای بلوک طولانی ترین زنجیره اثبات کار را حفظ کند ، که می تواند با پرس و جو کردن گره های شبکه از آن استفاده کند ، تا زمانی که اطمینان یابد طولانی ترین زنجیره را دارد و شاخه مرکل را که معامله را به بلوک پیوند می دهد ، بدست آورد. به موقع در

او نمی تواند معامله را برای خودش بررسی کند ، اما با پیوند دادن آن به مکانی در زنجیره ، می بیند که یک گره شبکه آن را پذیرفته است ، و بلوک های اضافه شده پس از تأیید بیشتر این شبکه را پذیرفته است.

به این ترتیب ، تا زمانی که گره های صادقانه شبکه را کنترل کنند ، تأیید صحت دارد ، اما در صورت قدرت گرفتن شبکه توسط یک مهاجم ، آسیب پذیرتر است.

گرچه گره های شبکه می توانند معاملات را برای خودشان تأیید کنند ، روش ساده سازی شده را می توان با معاملات ساختگی یک مهاجم فریب داد تا زمانی که مهاجم بتواند به قدرت خود بر شبکه ادامه دهد.

یکی از راهکارهای محافظت در برابر این امر ، پذیرش هشدار از گره های شبکه هنگام شناسایی یک بلوک نامعتبر است و از نرم افزار کاربر خواسته می شود که بلاک کامل و معاملات هشدار را برای تأیید ناسازگاری بارگیری کند.

مشاغلی که پرداخت مکرر دریافت می کنند ، احتمالاً هنوز هم می خواهند گره های خود را برای امنیت مستقل تر و تأیید سریعتر اجرا کنند.

9- ترکیب و تقسیم ارزش:

اگرچه می توان سکه ها را بصورت جداگانه اداره کرد ، انجام یک معاملات جداگانه برای هر درصد در نقل و انتقالات ناخواسته است.

برای اینکه امکان تقسیم و ترکیب ارزش وجود داشته باشد ، معاملات شامل چندین ورودی و خروجی هستند.

به طور معمول از یک معامله قبلی بزرگتر یا ورودی های چندگانه با مقادیر کمتری و حداکثر دو خروجی وجود خواهد داشت:

یکی برای پرداخت و دیگری در صورت وجود تغییر ، به فرستنده باز می گردد.

لازم به ذکر است که فن ، در جایی که یک معامله به چندین معامله بستگی داشته باشد و آن معاملات به خیلی موارد دیگر نیز بستگی داشته باشد ، در اینجا مشکلی ایجاد نمی کند.

هرگز نیازی به استخراج یک نسخه مستقل از تاریخ معامله وجود ندارد.

10- حریم خصوصی:

مدل بانکی سنتی با محدود کردن دسترسی به اطلاعات به طرفهای درگیر و شخص ثالث مورد اعتماد ، به سطح حریم شخصی می رسد.

ضرورت اعلام کلیه معاملات بطور عمومی مانع از این روش می شود ، اما با شکستن جریان اطلاعات در جای دیگر ، می توان حریم خصوصی را حفظ کرد:

با نگه داشتن کلیدهای عمومی ناشناس است.

عموم مردم می توانند ببینند که شخصی مبلغی را برای شخص دیگری ارسال می کند ، اما بدون اطلاعاتی که این معامله را به کسی مربوط می کند.

این شبیه به سطح اطلاعاتی است که از بورس اوراق بهادار منتشر می شود ، جایی که زمان و اندازه معاملات شخصی ، "نوار" ، علنی می شود ، اما بدون اینکه بگوییم طرفین در چه کسانی بودند.

به عنوان یک فایروال اضافی ، برای هر تراکنش باید از یک جفت کلید جدید استفاده شود تا از اتصال آنها به یک مالک مشترک جلوگیری کند.

برخی از پیوندها هنوز با معاملات چند ورودی غیرقابل اجتناب است که لزوماً نشان می دهد ورودی های آنها متعلق به همان مالک است.

ریسک این است که اگر صاحب یک کلید فاش شود ، پیوند می تواند معاملات دیگری را که متعلق به همان مالک است ، فاش کند.

11- محاسبات:

ما سناریوی حمله کننده را در تلاش برای تولید زنجیره متناوب سریعتر از زنجیره صادق در نظر می گیریم.

حتی اگر این کار محقق شود ، سیستم را برای تغییرات دلخواه باز نمی کند ، مانند ایجاد ارزش از هوای نازک یا گرفتن پول که هرگز متعلق به مهاجم نبوده است.

گره ها قرار نیست معامله نامعتبر را به عنوان پرداخت بپذیرند ، و گره های صادقانه هرگز بلوکی را که شامل آنها باشد ، نمی پذیرند.

یک مهاجم فقط می تواند سعی کند یکی از معاملات خود را تغییر دهد تا بتواند پولی را که اخیراً خرج کرده ، پس بگیرد.

مسابقه بین زنجیره صادقانه و زنجیره مهاجم می تواند به عنوان یک پیاده روی تصادفی Binomial مشخص شود.

رویداد موفقیت زنجیره صادقانه توسط یک بلوک است که منجر به افزایش 1+ می شود و رویداد شکست این است که زنجیره حمله کننده توسط یک بلوک افزایش یابد و شکاف را در -1 کاهش دهد.

احتمال برخورداری از یک مهاجم از کسری معین ، مشابه مسئله ویران گمبلر است.

فرض کنید یک قمارباز با اعتبار نامحدود با کسری کسری شروع می شود و به طور بالقوه تعداد بی حد و حصر محاکمه را برای تلاش برای رسیدن به Breakeven بازی می کند.

ما می توانیم احتمال دستیابی او به Breakeven را محاسبه کنیم ، یا اینکه یک مهاجم تاکنون با زنجیره صادقانه روبرو شود ، به شرح زیر است: [8]

p = احتمال گره صادق بلوک بعدی را پیدا می کند.

q = احتمالاً حمله کننده بلوک بعدی را پیدا می کند.

qz = احتمالاً مهاجمی همیشه از پشت بلوک های z در می آیند.

با توجه به فرض ما در مورد p> q ، احتمالاً بطور نمایی کاهش می یابد زیرا تعداد بلوک های حمله کننده باید با آن روبرو شود.

اگر او را زودتر از بین نبرد ، شانس او ​​ناپدید می شود.

ما اکنون در نظر داریم که گیرنده یک معامله جدید قبل از اینکه به اندازه کافی مطمئن شود منتظر بماند که فرستنده نتواند معامله را تغییر دهد صبر کند.

ما فرض می کنیم فرستنده مهاجمی است که می خواهد گیرنده را باور کند که مدتی به او پرداخت کرده است ، سپس آن را تغییر دهید تا پس از مدتی گذشت به خودش بازپرداخت کند.

وقتی این اتفاق بیفتد گیرنده هشدار داده می شود ، اما فرستنده امیدوار است خیلی دیر شود.

گیرنده یک جفت کلید جدید ایجاد می کند و کلید عمومی را کمی قبل از امضا به فرستنده می دهد.

این امر مانع از ارسال کننده می شود تا قبل از زمان کار زنجیره ای از بلوک ها را با کار کردن روی آن بطور مداوم انجام دهد تا اینکه او به اندازه کافی خوش شانس باشد که به اندازه کافی جلوتر برود ، سپس در آن لحظه معامله را انجام دهد.

پس از ارسال معامله ، فرستاده نامحرمانه شروع به کار مخفیانه روی زنجیره موازی که حاوی نسخه جایگزین معامله خود است.

گیرنده منتظر می ماند تا معامله به بلوک اضافه شود و بلوک های z پس از آن پیوند پیدا کردند.

او دقیقاً پیشرفتی را که مهاجم ایجاد کرده است نمی داند ، اما با فرض اینکه بلوک های صادقانه میانگین زمان انتظار در هر بلوک را به خود اختصاص دادند ، پیشرفت بالقوه مهاجم توزیع پواسون با ارزش مورد انتظار خواهد بود:

برای به دست آوردن احتمال اینکه مهاجم هنوز هم می تواند به این نتیجه برسد ، ما برای هر میزان پیشرفتی که او می توانست با احتمال او بتواند از آن نقطه به دست آورد ، چگالی پواسون را ضرب می کنیم:

تنظیم مجدد برای جلوگیری از جمع کردن دم نامحدود توزیع.

با اجرای برخی نتایج ، می توانیم احتمال افت را به صورت نمایی با z مشاهده کنیم.

12- نتیجه گیری:

ما سیستمی برای معاملات الکترونیکی بدون اتکا به اعتماد پیشنهاد داده ایم.

ما با چارچوب معمول سکه های ساخته شده از امضاهای دیجیتالی شروع کردیم که کنترل قدرتمندی از مالکیت را در اختیار شما قرار می دهد اما بدون راهی برای جلوگیری از هزینه های مضاعف ناقص است.

برای حل این مسئله ، ما با استفاده از اثبات کار ، یک شبکه همتا را برای ثبت تاریخ عمومی معاملات انجام دادیم که به سرعت از نظر محاسباتی غیرقابل عملی خواهد شد که یک مهاجم بتواند تغییر کند اگر گره های صادقانه اکثر قدرت پردازنده را کنترل کنند.

این شبکه در سادگی بدون ساختار خود قوی است.

گره ها همه با هم و با هماهنگی کمی کار می کنند.

آنها نیازی به شناسایی ندارند ، زیرا پیام ها به مکان خاصی منتقل نمی شوند و فقط باید بر اساس بهترین تلاش تحویل داده شوند.

گره ها می توانند به خواست خود شبکه را ترک کرده و مجدداً به کار خود بپردازند ، و زنجیره اثبات کار را به عنوان اثبات آنچه اتفاق افتاده است ، قبول می کند.

آنها با قدرت پردازنده خود رأی می دهند و با تلاش برای گسترش آنها و رد بلوک های نامعتبر با امتناع از کار بر روی آنها ، بلوک های معتبر را ابراز می کنند.

هرگونه قوانین و مشوق های لازم با این سازوکار اجماع قابل اجرا است.