امروز سه شنبه ، ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
بدان

Freenet یک پلتفرم نظیر به نظیر برای ارتباطات مقاوم در برابر سانسور است. | Freenet is a peer-to-peer platform for censorship-resistant communication.

Freenet یک پلتفرم نظیر به نظیر برای ارتباطات مقاوم در برابر سانسور است.

برای نگهداری و ارائه اطلاعات از یک فروشگاه داده غیرمتمرکز توزیع شده استفاده می کند و یک مجموعه نرم افزار رایگان برای انتشار و برقراری ارتباط در وب بدون ترس از سانسور دارد.

فروشگاه داده توزیع شده Freenet توسط بسیاری از برنامه ها و افزونه های شخص ثالث برای فراهم کردن میکروبلاگینگ و به اشتراک گذاری رسانه ، ردیابی نسخه ناشناس و غیرمتمرکز ، وبلاگ نویسی ، یک وب اعتماد عمومی برای مقاومت در برابر هرزنامه غیرمتمرکز ، فروشگاه اینترنتی برای استفاده از Freenet over Sneakernet و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر.

طبق گفته CiteSeer ، این مقاله در سال 2002 یکی از پرمصرف ترین مقالات علوم رایانه شد.

محققان پیشنهاد کردند که Freenet می تواند با ذخیره کردن قطعه های کوچک رمزگذاری شده از محتوای توزیع شده در رایانه کاربران خود ، و تنها از طریق رایانه های میانی که درخواست محتوا را منتقل می کنند و بدون اطلاع از محتوای پرونده کامل ، آنها را پس می فرستد ، ناشناس ماندن در اینترنت را ارائه دهد. چگونگی بسته بندی مسیریابها در مسیرهای اینترنتی بدون اینکه چیزی درباره پرونده ها بدانند - به جز Freenet دارای حافظه پنهان ، یک لایه رمزگذاری قوی و هیچ اتکایی به ساختارهای متمرکز نیست.

این به کاربران اجازه می دهد تا به صورت ناشناس منتشر یا انواع مختلف اطلاعات را بازیابی کنند.

لیست مشابه Freenet 0.7 darknet.

Freenet از سال 2000 تحت توسعه مداوم بوده است.

Freenet 0.7 ، که در 8 مه 2008 منتشر شد ، یک نسخه اصلی است که شامل تعدادی از تغییرات اساسی است.

اساسی ترین تغییر پشتیبانی از عملکرد darknet است.

نسخه 0.7 دو حالت کار را ارائه می دهد: یک حالت که فقط در آن به دوستان متصل می شود و یک حالت Opennet که در آن به سایر کاربران Freenet متصل می شود.

هر دو حالت را می توان به طور همزمان اجرا کرد.

هنگامی که یک کاربر به کار خالص darknet می رود ، تشخیص Freenet از خارج بسیار دشوار می شود.

لایه حمل و نقل ایجاد شده برای حالت darknet امکان ارتباط از طریق مسیرهای محدود را که به طور معمول در شبکه های مش یافت می شوند ، فراهم می کند ، به شرطی که این اتصالات از یک ساختار جهان کوچک پیروی کنند.

سایر تغییرات عبارتند از تغییر از TCP به UDP ، که به شما امکان سوراخ شدن UDP همراه با انتقال سریعتر پیام ها را از طریق سایر شبکه ها می دهد.

Freenet 0.7.5 ، که در 12 ژوئن 2009 منتشر شد ، انواع مختلفی از 0.7 را ارائه می دهد.

این موارد شامل کاهش استفاده از حافظه ، درج سریعتر و بازیابی محتوا ، پیشرفت های چشمگیر در رابط وب FProxy مورد استفاده برای مرور سایت های آزاد و تعداد زیادی رفع اشکال کوچکتر ، پیشرفت های عملکرد و بهبود قابلیت استفاده هستند.

نسخه 0.7.5 نیز با نسخه جدیدی از نصب کننده ویندوز ارسال شده است.

از زمان ساخت 1226 ، که در 30 ژوئیه 2009 منتشر شد ، ویژگی هایی که نوشته شده اند شامل بهبودهای امنیتی قابل توجهی در برابر مهاجمان فعال در شبکه و ضبط فیزیکی رایانه ای است که گره را اجرا می کند.

از زمان ساخت 1468 ، که در 11 ژوئیه 2015 منتشر شد ، هسته Freenet از استفاده از پایگاه داده db4o متوقف شد و پایه ای برای یک رابط کاربری با افزونه Web of Trust ایجاد کرد که مقاومت در برابر هرزنامه را فراهم می کند.

Freenet همیشه نرم افزار رایگان بوده است ، اما تا سال 2011 کاربران را به نصب جاوا ملزم می کرد.

با سازگاری Freenet با OpenJDK ، پیاده سازی رایگان و منبع باز از بستر جاوا ، این مشکل برطرف شد.

در 11 فوریه 2015 ، Freenet جایزه SUMA را برای "محافظت در برابر نظارت کامل" دریافت کرد.